تجربه ای از سرمایه گذاری یک بخش خصوصی در زمینه تحقیق و توسعه در بیولوژی کاربردی (تجربیات موفق و نتایج حاصل از فعالیتهای تحقیقاتی انجام شده در این واحد)

سال انتشار: 1375
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,565

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CIMRDC01_064

تاریخ نمایه سازی: 3 دی 1385

چکیده مقاله:

ا ین مقاله در سه قسمت، مختلف ارائه خواهد شد. قسمت اول آن به معرفی بخش خصوصی مورد نظر خواهد پرداخت. این بخش در زمینه هایی از تحقیقات بیولوژی کاربرای فعالیت دارد. قسمت دوم این مقاله تحلیلی خواهد بود پیرامون توسعه مهارتها، خلاقیت ها و نوآوریهای که در پرسنل این بخش بعد از آموزشهای علمی، کاربردی بوجود آمده است. قسمت سوم این مقاله به روشهای تامین منابع مالی و تحلیل هزینه ها و منافع در این بخش پرداخته است. به اعتقاد ما نقش آموزشهای علمی و کاربردی در اموزش پرسنل این بخش و در برنامه ریزی های اقتصادی این بخش بسیار اهمیت داشته است.همچنین ما عملا تاثیر فعالیت های تحقیق و توسعه را در افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، بهبود کیفیت و سایر مواد مشابه در این بخش ملاحظه می کنیم. شاید تجربیات این بخش یک مثال عینی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در تحقیق و توسعه در بیولوژی کاربردی باشد که بتوان این تجربیات را بعنوان الگویی برای آغاز فعالیت بخشهای دولتی یا خصوصی دیگر که علاقمند به سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه هستند مورد نظر قرار داد.

نویسندگان

ناصر مهدوی شهری

استادیار دانشکده علوم، دانشگاه فردوسی مشهد