E-Commerce & Research And Development

سال انتشار: 1382
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,982

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CIMRDC04_100

تاریخ نمایه سازی: 26 آذر 1385

چکیده مقاله:

قسمت اعظم کار واحد تحقیق و توسعه تبادل اطلاعات است که با وجود یک سیستم اطلاعاتی بین سازمان ها، و یک سازمان و مشتریان و تبادل اطلاعات و عملیات با استفاده از یک شبکه عمومی باعث سرعت بخشیدن به دریافت اطلاعات توسط واحد تحقیق و توسعه می شود که خود باعث جلوگیری از اتلاف زمان و به روز بودن فعالیت های تحقیق و توسعه وجلوگیری از عقب ماندگی در برابر شرکت های رقیب و از دست دادن بازار می گردد. زمینه تصمیم گیری برای احداث واحدهای جدید را می توان از طریق پردازش این اطلاعات به روز توسط واحد تحقیق و توسعه و انتقال آن به مدیریت سازمان با صرف حداقل زمان و هزینه ایجاد کرد. با وجود اطلاعاتی که از طریق ابزار تجارت الکترونیکی به واحد R&D منعکس می شود این واحد میتواند از روی سلایق عمومی اقدام به طراحی محصولات جدید و همچنین می توان از این راه به خواست مشتریان در مورد چگونگی کیفیت محصولات جامه ی عمل پوشانید و برای رضایت بیشتر مشتریان بر روی محصولات و خدمات آینده شرکت اعمال کرد. علاوه بر وجود یک شبکه خارجی (Internet) ، و وجود یک شبکه بین سازمان ها (Extranet) ، وجود یک شبکه داخلی در سازمان (Intranet) لازم است تا واحد تحقیق و توسعه برای هماهنگی واحدهای دیگر درون سازمانی، از جمله تولید، فروش ، امور مالی و بازاریابی امکان تبادل اطلاعات و اخذ تصمیمات لازم برای طراحی بهینه محصول، بالا بردن کارایی واحد تولیدی و گسترده نمودن یا افزایش توانایی ها در ظرفیت فناوری شرکت را به دست اورد. در مقاله به مزیت های شبکه خارجی ، شبکه بین سازمان ها و شبکه داخلی (کلاً E-Commerce) در تحقیق و توسعه توضیحات کامل تری ارائه خواهد شد.

نویسندگان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :