سنجش میزان تضعیف شیلد آزمایشگاه کابل فشارقوی

سال انتشار: 1383
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,714

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSC19_091

تاریخ نمایه سازی: 12 آذر 1385

چکیده مقاله:

از آزمون های مهم در متون استاندارد تجهیزات فشارقوی از جمله کابل های فشارقوی، آزمون تخلیه جزئی (Pd)1 به شمار می آید و البته کاربردها و اهداف مفیدی را شامل است از جمله محک کیفیت عایقی، تخمین عمر عایقی،مونیتورینگ وضعیت عایقی، مکان یابی عیب و تحلیل نوع عیب از نوع الگوی تخلیه جزئی 2 را می توان برشمرد . سیگنال های تولیدی توسط پالسهای تخلیه جزئی بسیار ضعیف بوده و بعضا نیز ممکن است از دامنه نویز محیط نیز کوچکتر باشد . لذا محیط انجام آزمون می بایست مبرا از هرگونه نویزهای خارجی باشد . پوشش شیلد ( سپر سازی ) فلزی که در ساختار قفس فارادی آزمایشگاه فشارقوی نمود می نماید از جمله راهکارهای کاهش و یا حذف اثر منابع نویز تشعشعی خارجی است . این مقاله روشی عملی و ساده در ارزیابی میزان تضعیف شیلد ( سپر سازی ) آزمایشگاه کابل فشارقوی را که توسط مولفان بکار گرفته شده به همراه نتایج عملی توصیف می نماید .

کلیدواژه ها:

نویسندگان

حسین محسنی

آزمایشگاه فشارقوی دانشگاه تهران

علی گودرزی

آزمایشگاه فشارقوی دانشگاه تهران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • - IEC 60270;، Partial discharge measurements _ ...
  • - S.A. Boggs, A. Pathak, P. Walker, ' Partial Discharge ...
  • - Smith D.C.;High Frequency Measurements and noise in Electronic Circuit'; ...
  • - Kunkel, M. and Kunkel, G. ; Comparison between transfer ...
  • نمایش کامل مراجع