طراحی بهینه باند پایة مودم رادیویی برای کاربرد شبکه اتوماسیون توزیع

سال انتشار: 1383
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,855

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSC19_029

تاریخ نمایه سازی: 12 آذر 1385

چکیده مقاله:

برای کاربرد مخابرات اتوماسیون توزیع ، طراحی بهینه باند پایه یک مودم رادیویی مورد بررسی قرار گرفته است . در این مقاله نشان داده شده است که مدولاسیون GMSK 1 نسبت به مدولاسیون های رایج (FSK 2 , FM) بازدهی فرکانسی بهتری دارد . همچــنین نشان داده می شود که استفاده از رادیوی Packet based برای کاربرد یاد شده مناسب تر است . زیرا علاوه براینکه سنکرونیزاسیون آن نسبت به نویز مقاوم تر از روش های دیگر است ، استفاده از کدینگ تصحیح و تشخیص خطا در رادیوی Packet based ، محیط مخابراتی بسیار مطمئنی را ایجاد می کند . از طرفی استفاده از رادیوی Packet based اشکالات بزرگی دارد ( همچون غیر شفاف بودن مودم و نیاز به پین ) RX-TX که با روشهای ابداعی این مسائل حل شده اند . همچــنین نـــحوه گســترش شبکه رادیویی با استفاده از تکرار کننده ها مورد بررسی قرار گرفته و نیازمندیهای مربوطه در طراحی باند پایه مودم رادیویی مورد توجه قرار گرفته شده است . درنهایت نتیجه تست موفقیت آمیز این طراحی نشان داده شده است .

کلیدواژه ها:

اتوماسیون توزیع ، باند پایه مودم رادیویی ، مدولاسیون GMSK ، سنکرونیزاسیونPacket based ، ارتباط شفاف Repeater ، (Transparent)

نویسندگان

بهروز دانش خواه

کارشناس ارشد مخابرات – پژوهشگاه نیرو - گروه پژوهشی مخابرات تهران , ایر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • گزارشات داخلی "طراحی باند پایه مودم رادیویی با مشخصات بهینه" ...
  • استاندارد ITU-T V.24-V.28 ...
  • نمایش کامل مراجع