بررسی اثرات تولیدات پراکنده و نیروگاه در دست احداث زنجان بر تلفات و کیفیت توان در شبکه با استفاده از نرم افزار Digsilent

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,522

فایل این مقاله در 12 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSC20_152

تاریخ نمایه سازی: 8 آذر 1385

چکیده مقاله:

با توجه به نیاز روز افزون به تولید برق و نصب نیروگاهها و همچنین وقت زیادی که صرف ساخت نیروگاههای بزرگ میشود، لزوم استفاده از تولیدات پراکنده برای تامین انرژی الکتریکی مصرف کننده ها، بیشتر نمایان می شود . با تجدید ساختار صورت گرفته در صنعت برق و جهت گیری به سمت ساختار رقابتی و همچنین افزایش تمایلی که در سالهای اخیر برای استفاده از انرژی های نو به وجود آمده است، انتظار میرود که این تولیدات نقش مهمی را در آینده نزدیک در این صنعت ایفا کنند . لذا باید با شناخت مناسبی از این تولیدات و بررسی اثرات مثبت و منفی آن، اقدامات لازم را در جهت استفاده بهینه از آن و جلوگیری از اثرات نامطلوب بر شبکه انجام داد . در این مقاله ابتدا اثرات ناشی از به کارگیری تولیدات پراکنده در سیستمهای توزیع بررسی شده و سپس این اثرات روی پارامترهای تلفات توان و THD با تغییر محل و تعداد و ظرفیت این واحدها به وسیله نرم افزار POWER FACTORY DIGSILENT در شبکه استان زنجان مورد ارزیابی قرار گرفته است . همچنین بررسی کاملی از نظر تلفات و THD نیروگاه جدید در دست ساخت استان زنجان از نظر مکان قرار گرفتن نیروگاه صورت میگیرد . در ادمه نشان داده میشود که با کوچک کردن ظرفیت نیروگاه و قرار دادن آن در نقاط پیشنهادی پارامترهای شبکه از نظر ولتاژ , کاهش تلفات و THD به میزان قابل توجهی بهبود میابد .

نویسندگان

حسین کاظمی کارگر

دانشگاه زنجان ایران

مجید مرادلو

دانشگاه زنجان ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • قره پتیان , گئورگ - مردانه _ محمد , "ترکیب ...
  • سیاهکلی , حسن - جلالی , داوود , " مقایسه ...
  • T .Ackermann, G. Andersson and L.Solder, "Distributed Generation: A Definition ...
  • W.Newton _ Distributed Generation: A Utility Perspective", PSC 2004. ...
  • . Davis, M.W, '* Will Distributed Resources Ultimately Replace Central ...
  • . P.P. Barker, and R. W. DeMello, ،، Determining The ...
  • نمایش کامل مراجع