طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری اختلاف انبساط ایجادشده بین پوسته و روتور توربین با استفاده از امواج رادیویی و سنسورهای غیرتماسی

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: انگلیسی
مشاهده: 2,290

فایل این مقاله در 8 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSC20_006

تاریخ نمایه سازی: 8 آذر 1385

چکیده مقاله:

در نیروگاهها جهت اندازه گیری فواصل بحرانی و حسـاس تـوربین نظیـر diff.exp , rotor Pos و eccentri از روش پل اندازه گیری استفاده مـی شـود . کـه از حساسـیت خاصـی برخوردار بوده و جهت تنظیم هر لوپ اندازه گیری لازم است کل ل وپ همزمان و یکجا تنظیم گردد که با توجه بـه شـرایط کاری واحدهای نیروگاه امری غیر ممکن است . همچنین ایـن سیستم ها از حساسـیت پـایینی برخـوردار بـوده و دائمـا " بـا مشکل مواجه میشوند . در این مقاله اصول عملکرد , طراحی و ساخت دستگاهی جهت این اندازه گیری را که با اسـتفاد ه از امواج رادیوئی و سنسورهای غیر تماسـی انجـام شـده اسـت تشریح میشود . این دستگاه تغییرات فاصله را که در اثر میـزان دمای ناهماهنگ بین پوسته و روتور توربین بوجود مـی آیـد، به ولتاژ خطی بین صفر تا 10 ولت بـا رگولاسـیون 5 درصـد ومیزان درستی 95 درصد تبدیل می نماید . در ایـن روش انـدازه گیری , سنسور القائی بر روی محـل مناسـبی از پوسـته ثابـت شده و تغییرات و حرکت محوری روتورنسبت به آن سـنجیده میشود . روش اندازه گیری مبتنی بر تغییرات فرکانس کار مدار که ارتباط مستقیمی با مقـدار انـدوکتانس القـائی سنسـور کـه تــابعی از فاصــله هــوائی موجــود در مقابــل آن بــوده , مــی باشد . رابطه بین فرکانس با فاصله هوائی یک رابطه غیر خطـی است که با لحاظ نمودن یک مدار خطی ساز در خروجـی بـه یک مشخصه خطی تبدیل شده است .

نویسندگان

اصغر سعادت

شرکت برق منطقه ای اصفهان ، شرکت تعمیرات نیروی برق اصفهان ایران

سیدرضا حسینی

شرکت برق منطقه ای اصفهان

محبوبه مدنی

شرکت برق منطقه ای اصفهان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • کاتالوگهای شرکت زیمنس در زمینه سنسورها ...
  • کاتالوگ های شرکت تبریز پژوه ...
  • "Principles of Measurement system", John P Bentley ...
  • Turbin supervisory system, unit 320Mw Esfahan. ...
  • نمایش کامل مراجع