سیستم کنترل و کاهش مصرف انرژی جهت تهویه تونل ها

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 901

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NIVHC03_102

تاریخ نمایه سازی: 13 اسفند 1391

چکیده مقاله:

دراین مقاله طرحی جهت کاهش مصرف انرژی تهویه تونلها که توسط سیستم های کامپیوتری و مدارهای الکترونیکی هدایت می شود ارایه شده است دراین سیستم از مدارهای کنترلی با دقت بسیاربالا که جهت کاهش مصرف انرژی برنامه نویسی شده اند استفاده شده است این سیستم کنترلی براساس میزان سرعت باد محلی وابسته به جهت وزش باد دمای داخل تونل و میزان آلودگی درهرنقطه میتواند با کاهش توان و یا خاموش کدن تعدادی ازجت فن ها ازمیزان انرژی مصرفی جهت تهویه داخل تونل بکاهد با استفاده از این سیستم اگردرمدت زمانی ازشبانه روز سرعت بادمحلی از حد مجازی بیشتر باشد انگاه تعدادی ازجت فن ها درورودی با خروجی وابسته به جهت باد که به آنها نیازی نیست میت وانند با سرعت توان کمتری کارکرده و یا بصورتکامل غیرفعال شوند که درنتیجه این امر منجر هب کاهش مصرف انرژی خواهد شد.

نویسندگان

احمد فخار

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

رضا نصیری نوش آبادی

دانشجوی ارشد تبدیل انرژی

محمد واحدی

دانشجوی ارشد تبدیل انرژی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :