تاثیرزاویه جت فن درتوزیع آلاینده ها درتونل توسط دینامیک سیالات محاسباتی CFD

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,318

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NIVHC03_060

تاریخ نمایه سازی: 13 اسفند 1391

چکیده مقاله:

دراین مقاله میزان ونحوهتوزیع آلاینده های ناشی ازاتوموبیلهای عبوری ازتونل با استفاده ازشبیه سازی عددی مورد بررسی قرارمیگیرد شرایط مساله مانند جهت تونل وجهت وزش باد و... به گونه ای است که نمی توان به بادغالب شهری برای تهویه تونل اکتفانمود و بدین منظور ملزم به استفاده ازجتفن خواهیم بود برای شبیه سازی توزیع آلاینده ها ازروش دینامیک سیالات محاسباتی Cfd استفاده شده است که این امر با تقسیم کردن هندسه مساله به سلولهای کوچکتر و حل عددی معادلات دیفرانسیل حاکم برجریان سیالات با استفاده از نرم افزار تحلیلی صورت گرفته است دراین پروژه تاثیر زاویه جت فن ها دردفع آلودگی تونل مورد بررسی قرارگرفته و چگونگی تاثیر آن برراندمان تهویه تونل نشان داده شده است

نویسندگان

مریم قربانی

دانشجویان مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراک

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :