برنامه ریزی درجه دوم با پارامترهای فازی

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,114

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICIORS04_034

تاریخ نمایه سازی: 4 اسفند 1391

چکیده مقاله:

در مقاله روی مسایل برنامه ریزی درجه دوم متمرکز میشویم که در آن حداقل یکی از ضرایب هزینه، ضرایب محدودیتها و ستون سمت راست قیود بوسیله اعداد فازی محدب نشان داده میشود. به وضوح وقتی که پارامترها در مدلبرنامه ریزی اعداد فازی هستند مقدار تابع هدف بدست آمده نیز عدد فازی میباشد.برای حل مسایل مذکور با استفاده از اصل گسترش زاده یک جفت مساله برنامه ریزی ریاضی دوسطحی به منظور محاسبهی کران بالا و کران پایین برای مقادیر تابع هدف فرمول بندی میشود. سپس براساس قضیه دوگانی و به کاربردن تکنیک تغییر متغیر، این جفت برنامه های دوسطحی بهبرنامه درجه دوم یک سطحی معمولی تبدیل می شود. سپس با حل این جفت برنامه، مقادیر فازی تابع هدف مسأله در سطح شدنیα ساخته میشود.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

فاطمه شهابی

دانشگاه علوم و فنون مازندران، بابل

رویا کتابچی

دانشگاه غیرانتفاعی پارسا، بابلسر

سحر چی تگر

دانشگاه غیرانتفاعی پارسا، بابلسر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • S.T. Liu, "Quadratic programming with fuzzy parameters: A membership function ...
  • S.T. Liu and R.T.Wang, "A numerical solution method to Mathematics ...
  • نمایش کامل مراجع