برآورد آزمایشگاهی و عددی نیروی زیر فشار،دبی نشت و گرادیان خروجی در شرایط حضور دیواره سپری و بلانکت در طراحی بندهای انحرافی

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,251

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

IRGID03_030

تاریخ نمایه سازی: 24 مهر 1391

چکیده مقاله:

یکی از راه های متداول کاهش دبی نشت نیروی زیرفشار و گرادیان خروجی درپی نفوذپذیر سازه های آبی استفاده اهز دیوره های سپری و بلانکت است جهت براورد پارامترهای فوق نتایج حاصل از انجام آزمایشهای مختلف برروی یک مدل آزمایشگاهی به همراه حل معادله لاپلاس با روش اجزای محدود مورد بررسی و مقایسه قرارگرفت و دقت مناسب روش اجزای محدود دربراوردزیرفشار نشت و گرادیان خروجی نشان داده شد با استفاده از مجموعه داده های آزمایشگاهی و عددی نمودارهایی جهت تعیین دبی نشت گرادیان خروجی و نیروی زیرفشار درشرایط عدم حضور سپری و حضور دیوراه سپری با طول و موقعیت های مختلف درطول کف بند ارایه گردید دریک طول ثابت اگرچه دیواره سپری بالا دست و پایین دست به ترتیب درکنترل زیرفشار و دبی نشت گرادیان خروجی موثرتر از بلانکت عمل می کنند لکن بلانکت سبب کاهش توام هرسه تابع هدف خواهد شد.

نویسندگان

حسین خلیلی شایان

دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی دانشگاه تهران

ابراهیم امیری تکلدانی

دانشیار گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :