تاثیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات ICT بریادگیری دانش آموزان راهنمایی شهرستان زاهدان

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,251

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

RCPES01_051

تاریخ نمایه سازی: 11 شهریور 1391

چکیده مقاله:

فناوری اطلاعات و ارتباطات درجهان امروز چشم اندازهایی را برای جهانیان به ارمغان آورده که برتمام ابعاد زندگی سیاسی نظامی اقتصادی اجتماعی و آموزشی انسان قرن بیست و یکم تاثیر گذاشته است به گونه ای که بیشتر فراگیران به سمت رایانه ها و آموزش کار با آنها سوق داده است کسب آگاهی تحصیل دانش و اتصال اطلاعات مهارت آموزی و تجدید نظر درنگرش ها را با استفاده از سیستمهای اطلاعاتی معاصر تسهیل و تسریع کرده است مجیدی 1381 ص56 قابلیت ICT تنها قابلیت به کار گیری گسترده ای از عملیات مکانیکی نیست بلکه یادآوری ان است که کامپیوتر ها می توانند به بهبود یا تکمیل شماری از وظایف کمک کنند کامپیوترها باید به عنوان ابزاری که نیل به اهداف را میسر می سازد مدنظر قراربگیرد اموزش و پرورش اظهار می دارد که شاخص توانای یفن آوری اطلاعات توانایی استفاده موثر از ابزار ICT و منابع اطلاعات برای تحلیل پردازش و ارایه این قبیل اطلاعات و اندازه گیری و کنترل وقایع خارجی می باشد امام جمعه 1382 ص24اصل یادگیری به نظر می رسد که درچهارچوب تغییرات حاضر دستخوش تغییر شده است امروزه یادگیری اینکه چگونه بیاموزیم خود مساله ای است که براصل یادگیری پیشی می گیرد.

نویسندگان

حسین دایی زاده

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز

محمدرضا غزنوی

فوق لیسانس تکنولوژی آموزشی

ذبیح الله نعمتی

مدرس تربیت معلم شهید رجایی بابل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • اسلامی، رجبعلی.، (1387)، بررسی زمینه های توسعه فناوری اطلاعات و ...
  • افضل نیا، محمدرضا.، (1387)، طراحی و آشنایی با مراکز و ...
  • امام جمعه، ط.، آبان (1382)، آموزش و پرورش در عصر ...
  • مجیدی، م.، (1381)، با اینترنت آشنا شویم، مجله تکنولوژی آموزشی، ...
  • Milleken, j. & Bames, L.p. (2007). Teaching and Technology in ...
  • Sandholtz j.h. Ringstaff C & Dwyer D.C. (1994). Student Engagement ...
  • نمایش کامل مراجع