اهمیت و کاربرد مخازن ذخیره مواد غذایی در مدیریت بحران

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,319

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CMCILFUS01_005

تاریخ نمایه سازی: 1 اردیبهشت 1391

چکیده مقاله:

بحران در حقیقت بروز یک فشار روانی و اجتماعی بزرگ و ویژه است که باعث از هم گسیختگی و اختلال در جریان زندگی افراد و جامعه می شود و خسارات مالی،جانی و ساختاری آن سبب ایجاد تهدیدها،خطرات و نیازهای جدیدی می شود. بحران دارای ویژگی و خصوصیات خاص خود نظیر غیر قابل پیش بینی بودن،آثار مخرب،طولانی و استهلاکی،تصمیم گیری تحت شرایط وخیم و در زمان محدود و اطلاعات ناقص،غافلگیری و استرس و محدودیت و فشردگی زمان می باشد. با بروز بحران یکی از مهمترین مسائلی که در نخستین لحظات مورد توجه قرار می گیرد تامین مواد غذایی سالم و کافی است.با تخریب منابع تولید مواد غذایی، تخریب محل زندگی افراد و مراکز تهیه و فروش مواد غذایی، آسیب به شبکه توزیع برق و آسیب دیدگی جاده ها و راه های ارتباطی تامین مواد غذایی برای بازماندگان با مشکل مواجه می شود که برای تغذیه بازماندگان باید از منابع دیگری استفاده کرد.یکی از این منابع مخازن ذخیره مواد غذایی می باشد. مخازن ذخیره مواد غذایی جایگاه هایی هستند که با طراحی ویژه و مکان یابی مناسب مواد غذایی را می توان در بلند مدت در آن ذخیره کرد و در مواقع بحران از آنها استفاده کرد.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

حبیب اله زارع هرفته

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش تغذیه دام دانشگاه آز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • مدیرت بحران/مدیریت راهبردی.386 1، ماهنامه تدبیر، سال هجدهم، شماره177 ...
  • یزدان پناه مهشید، برنامه ریزی و تصمیم گیری در مدیریت ...
  • محمود زاده امیر، پیراسته سعید، آشنایی با پدافند غیر عامل.1387، ...
  • ای اسکو بار بارا، بلدسو گلین ای، فلاح مهر آبادی ...
  • نمایش کامل مراجع