کاربرد نانوالومینا اصلاح شده در استخراج فاز جامد برای پیش تغلیظ و اندازه گیری یونهای Ni+2,Cu+2 درنمونه های - آبی توسط طیف بینی جذب اتمی شعله

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,857

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NNTC01_520

تاریخ نمایه سازی: 8 آبان 1389

چکیده مقاله:

دراین تکنیک با استفاده از γ - الومینا پوشش داده شده با سدیم دو دسیل سولفات 2 و 4 نیتروفنیل هیدرازین SDS-DNPH بهعنوان یک جاذب جدید استخراج فاز جامد SPE برای جداسازی و پیش تغلیظ مقادیر بسیار کم مس و نیکل و سپس اندازه گیری به وسیله دستگاه جذب اتمی شعله توسعه داده شد. اثر پارامتر های مختلف مانند PH ، سرعت جریان ، حجم نمونه، حجم جاذب و غلظت شوینده مطالعه و بهینه گردیدند. تحت شرایط بهینه حد تشخیص براساس سه برابر انحراف استاندارد شاهد برای مس و نیکل 0/05 و 0/11μgmL-1 می باشد انحراف استاندارد 10 تعیین تکراری 1 میکروگرم بر میلی لیتر مس و نیکل 2/1 و 2/2% میباشد بازده بالای روش جدید با تعیین کردن مس و نیکل دربافتهای پیچیده به اثبات رسید در نهایت روش پیشنهاد شده برای تعیین مقادیر کم مس و نیکل در نمونه های استانداردو اب به کاربر ده شد و نتایج رضایت بخشی حاصل گردید.

نویسندگان

حشمت اله تقی پور

دانشگاه آزاد خوزستان واحد علوم و تحقیقات دانشکده علوم پایه گروه شیمی

عقیل باقلانی

دانشگاه جامع علمی کاربردی چمران خوزستان علوم پایه گروه شیمی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • _ Conference on Nano Science & Nano Technology, YAZD, 16-18 ...
  • A.N. Anthemidis, G.A. Zachariadis, J.A. Stratis, J. Anal. At. Spectrom. ...
  • G. Doner, A. Ege, Anal. Chim. Acta 547 (2005) 14-17. ...
  • E. Melek. M Tuzen, _ S oylak, nal. Chim. 578 ...
  • نمایش کامل مراجع