ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
1
دی

پنجمین کرسی آزاد اندیشی پدافند رسانه ای و بیست و پنجمین نشست تخصصی اقتصاد و رسانه

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

پنجمین کرسی آزاد اندیشی پدافند رسانه ای و بیست و پنجمین نشست تخصصی اقتصاد و رسانه روز دوشنبه، 1 دی، 1399 لغایت سه شنبه، 2 دی، 1399 توسط هسته پژوهشی پدافند رسانه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند, دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و تحت حمایت سیویلیکا به صورت آنلاین برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: FREETHINK05
برگزار کننده: هسته پژوهشی پدافند رسانه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند, دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: دماوند

حوزه های تحت پوشش:

مدیریت رسانه 
پدافند غیر عامل 
علوم ارتباطات اجتماعی 
علوم اجتماعی و فرهنگی 

 

مهدی ملک‌ محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره برگزاری کرسی آزاداندیشی پدافند رسانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اظهار کرد: دبیرخانه پدافند رسانه‌ای با کسب مجوز و پشتیبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد دماوند از سال ۱۳۹۵ با هدف تولید دانش بومی و پشتیبانی علمی از مدیریت رسانه‌های کشور به ویژه در مقابله با جنگ‌های رسانه‌ای، غلبه بر تحریم‌ها و صیانت از داشته‌های ملی، ضمن استعانت از الطاف الهی و با تکیه به ظرفیت اعضای هیئت علمی، دانشجویان نخبه و پژوهشگران متعهد؛ راهبرد هدفمند کردن پژوهش‌های علوم انسانی و کمک به حل چالش‌های جامعه را از طریق تصمیم‌سازی علمی برای مدیریت اجرایی کشور دنبال کرده است.

وی افزود: این دبیرخانه تاکنون بیش از ۲۴ نشست تخصصی با عنوان عمومی «اقتصاد و رسانه» (حول موضوعات چالشی جامعه به‌ویژه شعارهای سال، اقتصاد مقاومتی، اقتصاد شهری) و ۴ کرسی آزاداندیشی، ویژۀ پدافند رسانه‌ای برگزار کرده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند بیان کرد: دبیرخانه پدافند رسانه‌ای که از برکات شورای فرهنگی دانشگاه است تاکنون توانسته با هماهنگی گروه‌های آموزشی، بالغ بر ۲۳۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، ۳ عنوان کتاب مجموعه مقالات، صدها سخنرانی علمی و دانشجویی و چندین عنوان مصاحبه و یادداشت پژوهشی را ارائه کرده و بیش از ۲۰ عنوان رساله دکتری را در مسیر اجرا، دنبال می‌کند.

ملک‌محمدی پیرامون موضوعات مطروحه در کرسی‌های آزاداندیشی عنوان کرد: اکنون نیز در ادامه کرسی‌های آزاداندیشی پدافند رسانه‌ای و پس از بررسی موضوعات «الزامات پیاده‌‌سازی نظام جامع پدافند رسانه‌ای»، «جنگ‌های رسانه‌ای» و «تغییر رفتار مخاطبان»، بازدارندگی و حکمرانی رسانه‌ای: کنترل و فرماندهی را در دستورکار قرار داده و سعی دارد ابعاد گوناگون این مفاهیم را در دوران همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ بررسی و تحلیل کند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این کرسی، رعایت توصیه‌های مقام معظم رهبری و صیانت از داشته‌های اجتماعی و فرهنگی کشور است. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند «نباید مردم در فضای مجازی بی‌پناه باشند»، بر دانشگاهیان فرض است که با دانش‌های روز از ملت شریف و قلمروی فرهنگی و اجتماعی کشور صیانت کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند تصریح کرد: لذا در پنجمین دوره کرسی‌ آزاداندیشی که این دبیرخانه برگزار می کند، موضوع حکمروایی در فضای مجازی و حاکمیت در جامعه با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و کار ویژه‌های رسانه‌ها خصوصاً ایجاد بازدارندگی فعال در فضای رسانه‌ای (همانند آنچه در حوزۀ نظامی اتفاق افتاده و مایۀ مباهات و آرامش خاطر جامعه شده است)، به عنوان موضوع محوری نشست در دستورکار پژوهشگران قرار گرفته است.

ملک‌محمدی تشریح کرد: منظور از بازدارندگی رسانه‌ای، حفظ پایداری نظام اطلاع‌رسانی جامعه، توسعۀ تاب‌آوری مخاطبان، ایجاد رقابت برای پیاده‌سازی رفتار جهادی در مدیران فرهنگی و اجتماعی کشور و پشیمان‌سازی دشمنان در تهاجم رسانه‌ای به مخاطبان ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در بخش حکمروایی مطلوب، هدف غاییِ حاکمیت رسانه‌ای در عصر فضای مجازی به عنوان چشم‌انداز پژوهشی مقالات علمی این نشست در نظر گرفته شده و مجموعاً ۷ محور کلانِ کنترل رسانه‌ای و افکارعمومی، شناخت رسانه‌های مهاجم، قدرت رسانه‌ای، مراکز فرماندهی رسانه‌های اجتماعی، اعتمادسازی در رسانه‌های داخلی، رادار رسانه‌ای و واکسینایون رسانه‌ای برای ارائه انتخاب شده است.               

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در پایان با اعلام این نکته که این نشست علمی در تاریخ اول دی ماه  ۱۳۹۹ در دانشگاه برگزار خواهد شد. 

 

 

درج در تقویم: 22 آذر 1399 - تعداد مشاهده 799 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس به صورت آنلاین برگزار می شود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد.

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
1 دی 1399 تا 2 دی 1399

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

هسته پژوهشی پدافند رسانه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند
پشتیبانی