ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
15
اسفند

پنجمین کنفرانس ملی علوم انسانی و مطالعات روانشناسی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

پنجمین کنفرانس ملی علوم انسانی و مطالعات روانشناسی در تاریخ 15 اسفند 1398 تا 15 اسفند 1398 توسط مركز توانمندسازي مهارتهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه و تحت حمایت سیویلیکادر شهر تهران برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: PECONF05
حوزه های تحت پوشش: روانشناسی
برگزار کننده: مركز توانمندسازي مهارتهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: تهران

معرفي كنفرانس

 

فرهنگ به عنوان نيروي مستقل و مؤثر در شكل گيري رفتار، افكار و اخلاق مردم در جريان كنش ها و واكنش هاي اجتماعي و ساختارهاي ارتباطي است. هيچ جامعه اي نيست كه در آن فرهنگ وجود نداشته باشد، با اين حال جوامع در شكل نوع و فرهنگ با هم تفاوت دارند. از طريق فرهنگ است كه اعضاي جامعه مي آموزند كه چگونه بينديشند وچگونه عمل نمايند. فرهنگ شكل دهنده به محيط و زمينه ساز تحولات اقتصادي، سياسي واجتماعي و حتي تكنولوژيكي است. پژوهشگران معتقدند كه اعتلاي هر جامعه به فرهنگ آن بستگي دارد، به طوري كه حتي ما با ياري فرهنگ مي توانيم مسير حركت حيات آن جامعه را بررسي و پيش بيني نمائيم.
بسياري از رفتارهاي مطلوبي كه در زندگي روزمره شاهد آن هستيم برخاسته از نوع فرهنگ آن جامعه و در حقيقت بازتاب تجربه هاي سازنده نسل هاي گذشته به نسل هاي آينده و رفتارهاي نامطلوب اجتماعي به دليل ضعف در فرآيند فرهنگ پذيري است. در واقع فرهنگ روشي براي زندگي در جامعه است كه تمام معاني آن تجربه اجتماعي را در بر مي گيرد.
زماني كه فرآيند انتقال فرهنگ به افراد با نقصان مواجه شود شاهد احتمال بروز آسيب هايي در برخي از رفتارهاي اجتماعي خواهيم بود. مردم تمام فرهنگ‌ها و جوامع (حتى در توسعه ‌يافته‌ترين كشورها) در معرض مشكلات رفتارى مانند پنهان‌كارى، دروغگويي، ضعيف بودن كار جمعي، شتابزدگي، قانون گريزي، مصرف گرايي، وقت نشناسي و مانند آن بوده و هستند، در كشور ما نيز علاوه بر اينكه صفات و رفتارهاى خوب كم نبوده و نيست، ولى صورت مسأله را نيز نمى‌توان پاك كرد كه خلقيات ايرانى، بحث‌انگيز شده است. در دهه هاي اخير رفتارهاي روزمره افراد دچار آسيب هاي فراواني شده و به سوي رفتارهاي سودجويانه و فردگرايانه سوق داده شده است. در واقع آسيب هايي كه در سال هاي اخير به فرهنگ ايراني وارد شده است قابل مطالعه و بررسي است.
اميداست برگزاري اين كنفرانس بتواند آسيبهاي موجود در جامعه از بعد فرهنگي واجتماعي را در يابد ، بررسي كند و سپس در نشست هاي ديگر جواب هايي براي حل مشكل را بدهد

 

محورهاي كنفرانس

 

1) توانمند سازي جامعه در حوزه روانشناسي:
1-1) تحقيقات و تكنولوژي آموزشي
2-1) روانشناسي خانواده و ازدواج
3-1) روانشناسي شخصيت
4-1) روانشناسي سلامت
5-1) مشاوره و راهنمايي
6-1) روانشناسي صنعتي
7-1) روانشناسي تربيتي
8-1) روانشناسي عمومي
9-1) برنامه ريزي درسي
10-1) آموزش الكترونيك
11-1) روانشناسي باليني
12-1) آموزش و پرورش
2 ) توانمند سازي جامعه در حوزه علوم انساني:
1-2) اخلاق اسلامي و مردم شناسي
2-2) حسابداري و علوم اقتصادي
3-2) علوم اجتماعي و  فرهنگي
4-2) الهيات و معارف اسلامي
5-2) پژوهش علوم اجتماعي
6-2) تعليم و تربيت اسلامي
7-2) مطالعات علوم سياسي
8-2)  فلسفه تعليم و تربيت
9-2) تاريخ و تمدن اسلامي
10-2) زبان و ادبيات فارسي
11-2) مطالعات فقه و حقوق
12-2) علوم مديريت
درج در تقویم: 18 شهریور 1399 - تعداد مشاهده 611 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
15 اسفند 1398
مهلت ارسال اصل مقالات:
9 اسفند 1398

تاریخچه کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

مركز توانمندسازي مهارتهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه
پشتیبانی