ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
ورود |عضویت رایگان |راهنمای سایت |عضویت کتابخانه ها
7
خرداد

نخستین همایش ملی پیشگیری از بزه دیدگی زنان و کودکان در فضای مجازی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

مقالات این کنفرانس تا این لحظه از سوی دبیرخانه برای نمایه سازی ارسال نشده است.

نخستین همایش ملی پیشگیری از بزه دیدگی زنان و کودکان در فضای مجازی روز چهارشنبه، 7 خرداد، 1399 لغایت پنجشنبه، 8 خرداد، 1399 توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد, دانشگاه آزاد اسلامي يزد و تحت حمایت سیویلیکا در شهر یزد برگزار گردید. این همایش تحت حمایت سیولیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.

کداختصاصی کنفرانس: PMWC01
حوزه های تحت پوشش: روانشناسی هویت، اجتماعی و کیفری، علوم رفتاری و اجتماعی، آموزش، حقوق
برگزار کننده: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد, دانشگاه آزاد اسلامي يزد و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: یزد

معرفي همايش:

امروزه با حركت پرشتاب جامعه ايران به استفاده از اينترنت و حاكميت ابزارهاي متصل به وب بر ساحت‌هاي گوناگون زندگي شهروندان ايراني، شاهد گسترش روزافزون جرايم اين حوزه نيز هستيم. جرايم و آسيب‌هاي حوزه فضاي مجازي ويژگي هاي منحصر به فردي دارد كه سرعت در وقوع و صعوبت در شناسايي بزهكار از مهمترين ويژگي‌هاي آن است، از سويي ديگر شكستن مرزهاي حريم خصوصي و دسترسي به اطلاعات ديگران در اين حوزه منشا بسياري از جرايم است.

در اين ميان گزارشات رسمي دستگاه‌هايي چون پليس فتا و دستگاه قضايي نشان مي‌دهد كه در سال‌هاي اخير آسيب پذيري زنان و كودكان از اين بستر بيشتر شده و به عبارت ديگر شاهد افزايش بزه ديدگي آنها هستيم. البته بزه‌ديدگي هايي كه با سوء استفاده بزهكاران از فقدان سوادرسانه‌اي، افشاي اطلاعات خصوصي افراد و نظاير آن اتفاق مي‌افتد و نداشتن آگاهي افراد از الزامات فعاليت در فضاي سايبر و خصوصاً شبكه هاي اجتماعي زمينه آسيب‌پذيري بيشتر آنها را فراهم كرده  و اين در حالي است كه زنان و كودكان به دلايل مختلف كمتر تمايل به گزارش بزه‌ديدگي‌هاي خاص اين حوزه دارند.

بنا به آنچه گفته شد انتظار براي موفقيت برنامه هاي بلند مدت پيشگيرانه يا تلقي اين آسيب‌ها به عنوان الزامات دوران گذار جامعه،  نبايد موجب غفلت سياستگزاران و مجريان از پيشگيري وضعي از جرايم اين حوزه و مصون سازي جامعه هدف شود، بر همين اساس نيز لازم است تا پژوهشگران با ورود به اين موضوع زمينه غناي ادبيات مرتبط را فراهم كرده و با بهره‌گيري از گزارشات پليس و تجربيات موجود در دادگستري و تحليل برخي وقايع رخ داده، چشم‌انداز بهتري براي تدوين برنامه‌هاي پيشگيري از بزه ديدگي فراهم كرده و زمينه حمايت بيشتر از جامعه هدف را فراهم كنند.

در همين راستا نيز به همت دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد و دادگستري اين استان «نخستين همايش ملي پيشگيري از بزه ديدگي زنان و كودكان در فضاي مجازي» طي روزهاي ۲۷ و ۲۸ فرودين‌ماه سال آينده به ميزباني اين دانشگاه برگزار خواهد شد و دست‌اندركاران اين همايش اميدوارند تا اساتيد علوم جنايي و جامعه شناسي و علوم رفتاري و همچنين قضات، وكلا و ساير فعالين حوزه پيشگيري از آسيب هاي حوزه فضاي مجازي  با مشاركت فعالانه خود اين اهداف را محقق سازند.

محورهاي اين همايش شامل جامعه شناسي مشتمل بر موضوعات «هويت و سبك زندگي بزه ديدگان فضاي مجازي»، «جامعه شناسي رسانه و بزه ديدگي» و «بازنمايي بزه ديدگي در فضاي مجازي»، جرم شناسي و پيشگيري مشتمل بر موضوعات «زنان و تهديدات برخط براي افشاي محتويات محرمانه»،‌ « حمايت از حق تصوير زنان و كودكان در فضاي مجازي»، «آموزش و پيشگيري از بزه ديدگي»، «سياست‌هاي كنترلي و حمايت از بزه ديده» و «كاركردهاي نيروي انتظامي در حمايت از بزه ديده» و علوم رفتاري مشتمل بر «روانشناسي كنش‌هاي بزه‌ديدگان در فضاي مجازي»، «شبكه هاي اجتماعي و سبك زندگي بزه‌ديدگان» و «نقش آموزش و پرورش در كاهش بزه ديدگي»، است.‌

 

محورهاي همايش:


محورهاي كليدي:

 جامعه شناسي:
• هويت و سبك زندگي بزه ديدگان فضاي مجازي
• جامعه شناسي رسانه و بزه ديدگي
• بازنمايي بزه ديدگي در فضاي مجازي

 جرم شناسي و پيشگيري:
• زنان و تهديدات برخط براي افشاي محتويات محرمانه
• حمايت از حق تصوير زنان و كودكان در فضاي مجازي
• آموزش و پيشگيري از بزه ديدگي
• سياست‌هاي كنترلي و حمايت از بزه ديده
• كاركردهاي نيروي انتظامي در حمايت از بزه ديده

علوم رفتاري:
• روانشناسي كنش‌هاي بزه‌ديدگان در فضاي مجازي
• شبكه هاي اجتماعي و سبك زندگي بزه‌ديدگان
• نقش آموزش و پرورش در كاهش بزه ديدگي

درج در تقویم: 1 بهمن 1398 - تعداد مشاهده 9187 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
7 خرداد 1399 تا 8 خرداد 1399
مهلت ارسال اصل مقالات:
2 اردیبهشت 1399
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
15 اردیبهشت 1399

کنفرانسهای مرتبط

کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه نخستین همایش ملی پیشگیری از بزه دیدگی زنان و کودکان در فضای مجازی هستند:

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

دانشگاه آزاد اسلامي يزد

ساختار سازمانی

ریاست افتخاری کنفراس
غلامعلی دهشیری
پشتیبانی