Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
ورود |عضویت رایگان |راهنمای سایت |عضویت کتابخانه ها
28
آبان

نهمین کنفرانس و دومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

نهمین کنفرانس و دومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری روز چهارشنبه، 28 آبان، 1399 لغایت پنجشنبه، 29 آبان، 1399 توسط دانشگاه فردوسی مشهد, شهرداری مشهد, شورای اسلامی شهر مشهد و تحت حمایت سیویلیکا در شهر مشهد برگزار گردید.

کداختصاصی کنفرانس: URBANPLANING09
حوزه های تحت پوشش: ساخت و مدیریت پروژه
برگزار کننده: دانشگاه فردوسی مشهد, شهرداری مشهد, شورای اسلامی شهر مشهد و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: مشهد

باتوجه به مصوبه شورای راهبردی نهمین کنفرانس ملی و بین المللی مدیریت و برنامه ریزی شهری – توسعه پایدار وشهرهای آینده مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ در خصوص تغییر زمان کنفرانس، تاکید برگزار کنندگان و حامیان مبنی بر برگزاری هرچه بهتر این کنفرانس و همچنین هماهنگی صورت گرفت در بخش بین الملل و درخواست سخنرانان خارجی، برگزاری این کنفرانس به تاریخ  آبان ماه ۱۳۹۹موکول گردید.

 

با استعانت از پروردگار متعال، نهمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری ،با عنوان: "شهرهای آینده و توسعه پایداردر جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، از تاریخ دوم اردیبهشت سال۱۳۹۹ با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد ، شورای اسلامی و شهرداری مشهد و شبکه دانشگاهها و مراکز علمی پژوهشی ملی ـ منطقه ای و بین المللی و دستگاههای اجرایی و اداری ملی واستانی در مشهد برگزار خواهد شد. این همایش در آستانه ۱۳ سالگی(اولین همایش ملی در سال ۱۳۸۵ برگزار شد )، در حالی برگزار می شود که نه تنها جهان شاهد تغییرات غیر قابل پیش بینی درحوزه های اجتماعی ، سیاسی و به ویژه تغییرات اقلیمی و آثار ان بویژه بر شهراست، بلکه ایران نیز در اوایل بهار امسال (۱۳۹۸) ، شاهد تغییرات اقلیمی (بارشهای پیش بینی نشده )بوده که نتیجه اش به زیر اب رفتن دهها شهر وروستا و بی خانمان شدن صدها هزار نفر و تخریب ده ها هزار هتکار اراضی کشاورزی و وارد کردن هزاران میلیارد تومان خسارت به زیر ساختها در مناطق شهری و روستایی بوده است. در کنار این تغییر و تحولات سیاسی ، اجتماعی و اقلیمی که ضروت برگزاری نشتهای تخصصی و گردهم امدن محققان و صاحب نظران را ایجاب می نماید، چشم انداز توسعه پایدار نیز نوید بخش تغییرات خارق العاده و غیر قابل باوری در روشهای برنامه ریزی و مدیریت شهری است ، از جمله: ورود جهان به عصر تمدن اکولوژیک، عصر تعامل با طبیعت ومحیط به جای غلبه بر آن ، شهر نشین شده جمعیت جهان و جهانی شدن شهرها ، ورود وسایل نقلیه بدون سرنشین و خود ران به شبکه حمل و نقل شهری ، نقش تاکسی های هوایی(درون ها) و غلبه ماشینهای با سوختهای پاک در شهر، هوشمند شدن شهرها ، کاهش زباله های شهری و جلوگیری از دفن پسماند ، سبز کردن شهرها و ... از جمله مسائلی است ضرورت برگزاری چنین همایشهایی را به صورت دوره ای وبرنامه ریزی شده ایجاب می نماید.همایش برنامه ریزی و مدیریت شهری با آگاهی نسبی از این تغییرات درصدد است ، با گردهم آوری صدها نفراز صاحب نظران ، محققان و مدیران از اقصا نقاط جهان وایران ، و ارائه یافته های علمی و تجربه های مدیریتی و عملی آنها، بستر مناسبی را برای بهبود روشهای برنامه ریزی و مدیریت شهری بردارد.

از کلیه پژوهشگران و متخصصان در رشته های مختلف علوم جغرافیایی ، برنامه ریزی و مدیریت شهری ، شهرسازی ، طراحی و معماری شهری ، منابع طبیعی و محیط زیست ، اقتصاد ، مدیریت ، علوم طبیعی و محیطی ، حمل ونقل ، انرژی و فن اوریهای نو دعوت می شود تا مقالات خود را که حاوی آخرین یافته های علمی در زمینه های موضوعی همایش می باشند را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند. همزمان با برگزاری همایش ، کارگاههای آموزشی، میزگردهاو نمایشگاه تخصصی با حضور صاحبنظران دانشگاهی و صنعتی و سازمانهای مرتبط از جمله نمایندگان و کارکنان شهرداریها در زمینه های موضوعی کنفرانس برگزار خواهند شد. از علاقمندان دعوت میشود تا پیشنهادهای خود را درباره موارد فوق به دبیرخانه همایش ارسال کنند. نظر به تاکید کمیته دائمی همایش و همچنین ضرورت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه ، کمیته برگزارکننده همایش در این دوره در نظر دارد توجه ویژه ای به بخش ارتباط با جامعه به ویژه شهرداریها و شوراهای شهر نماید. به این منظور، بخش خاصی از محل برگزاری کنفرانس به شناسایی و توسعه پژوهشهای کاربردی مرتبط به امور شهری به منظور مذاکره و تشویق پژوهشگران به برقراری ارتباط با مدیران شهری اختصاص خواهد یافت. انتظار داریم متخصصین و مدیران شهر و شهرداریها و پژوهشگران پژوهشهای کاربردی با مشارکت هرچه فعال تر خود، به پربارتر شدن هرچه بیشتر این بخش و همچنین سایر بخش‌های علمی کمک نمایند.

 

 

محورهای همایش:

*محور ویژه :شهرهای آینده و تغییرات اقلیمی

۱-سیاستگذاری اقلیمی در مدیریت شهری

۲-تعدیل، سازگاری و تقلیل آثار ناشی از تغییرات اقلیمی

۳-مخاطرات جوی و فرین‌های اقلیمی در شهرها

۴-تصویرسازیشهرهای آینده بر اساس سناریوهای اقلیمی

۱-توسعه پایدار اجتماعی و شهرهای آینده

۱-تنوع سبک زندگی و پایداری اجتماعی شهرها

۲-پایداری و انسجام اجتماعی شهر

۳-سلامت و بهزیستی اجتماعی در شهر

۴-حاشیه نشینی و چرخه های محرومیت

۵-توانمندسازی اجتماع‌محور و پایداری اجتماعی شهر

۲- توسعه پایدار اقتصادی و شهرهای آینده

۱-منابع درآمدی پایدار شهرداری‌ها و سرمایه‌گذاری در شهرها

۲-جایگاه فعالیت‌های نوین در پایداری اقتصادی شهرها

۳-اقتصاد غیر­رسمی و توسعه پایدار اقتصادی شهرها

۴-رونق تولید و اقتصاد سبز در شهرها

۳- توسعه پایدار زیست‌محیطی و شهرهای آینده

۱-آموزش وارتقاء سواد زیست محیطی در شهرها

۲-مدیریت پایدار منابع زیست‌محیطی در شهرها

۳-مدیریت آلودگی‌های محیطی در شهرها

۴-فرایندهای مورفودینامیک و پایداری شهری

۵-تاب‌آوری و مخاطرات محیطی در شهرهای آینده

۶-قوانین و مقررات و توسعه پایدار زیست محیطی شهرها

۷-ارزیابی اثرات زیست‌محیطی پروژه‌های شهری

۴- توسعه پایدارنهادی ـ مدیریتی شهرها

۱-نقش نهادهای حاکمیتی در توسعه پایدار شهرها

۲-نقش نهادهای مدنی در توسعه پایدار شهرها

۳-قوانین و حقوق شهروندی و توسعه پایدار

۴-چالش‌های گذار به مدیریت یکپارچه شهری

۵-آینده پژوهی و توسعه پایدار شهرها

۵-توسعه پایدار کالبدی-فضایی و شهرهای آینده

۱-طراحی انسان‌محور و توسعه پایدار شهری

۲-مسائل کا لبدی بافت‌های نا کارآمد شهری

۳-حمل‌ونقل پایدار شهری

۴-مصالح و فناوری‌های نوین در ساخت‌وساز و پایداری شهرهای آینده

۵-طراحی و معماری اقلیمی در شهرهای آینده

۶-فرم شهری پایدار و مصرف انرژی

 

درج در تقویم: 16 مهر 1398 - تعداد مشاهده 15531 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
28 آبان 1399 تا 29 آبان 1399
مهلت ارسال اصل مقالات:
10 مهر 1399
تاریخ اعلام داوری مقالات:
10 آبان 1399

تاریخچه کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

پشتیبانی