ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
1
آبان

نهمین کنفرانس و دومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

نهمین کنفرانس و دومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری در تاریخ 1 آبان 1399 تا 1 آبان 1399 توسط و تحت حمایت سیویلیکا در شهر مشهد برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: URBANPLANING09
حوزه های تحت پوشش: ساخت و مدیریت پروژه
برگزار کننده: دانشگاه فردوسی مشهد, شوراي اسلامي شهر مشهد، دانشگاه فردوسي مشهد، شهرداري مشهد و مركز پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر مشهد و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: مشهد

باتوجه به مصوبه شوراي راهبردي نهمين كنفرانس ملي و بين المللي مديريت و برنامه ريزي شهري – توسعه پايدار وشهرهاي آينده مورخ 1398/04/29 در خصوص تغيير زمان كنفرانس، تاكيد برگزار كنندگان و حاميان مبني بر برگزاري هرچه بهتر اين كنفرانس و همچنين هماهنگي صورت گرفت در بخش بين الملل و درخواست سخنرانان خارجي، برگزاري اين كنفرانس به تاريخ 2و3 ارديبهشت ماه 1399موكول گرديد.

 

با استعانت از پروردگار متعال، نهمين همايش ملي و دومين همايش بين المللي برنامه ريزي و مديريت شهري ،با عنوان: "شهرهاي آينده و توسعه پايداردر جوار بارگاه ملكوتي حضرت علي ابن موسي الرضا (ع)، از تاريخ دوم ارديبهشت سال1399 با همكاري دانشگاه فردوسي مشهد ، شوراي اسلامي و شهرداري مشهد و شبكه دانشگاهها و مراكز علمي پژوهشي ملي ـ منطقه اي و بين المللي و دستگاههاي اجرايي و اداري ملي واستاني در مشهد برگزار خواهد شد. اين همايش در آستانه 13 سالگي(اولين همايش ملي در سال 1385 برگزار شد )، در حالي برگزار مي شود كه نه تنها جهان شاهد تغييرات غير قابل پيش بيني درحوزه هاي اجتماعي ، سياسي و به ويژه تغييرات اقليمي و آثار ان بويژه بر شهراست، بلكه ايران نيز در اوايل بهار امسال (1398) ، شاهد تغييرات اقليمي (بارشهاي پيش بيني نشده )بوده كه نتيجه اش به زير اب رفتن دهها شهر وروستا و بي خانمان شدن صدها هزار نفر و تخريب ده ها هزار هتكار اراضي كشاورزي و وارد كردن هزاران ميليارد تومان خسارت به زير ساختها در مناطق شهري و روستايي بوده است. در كنار اين تغيير و تحولات سياسي ، اجتماعي و اقليمي كه ضروت برگزاري نشتهاي تخصصي و گردهم امدن محققان و صاحب نظران را ايجاب مي نمايد، چشم انداز توسعه پايدار نيز نويد بخش تغييرات خارق العاده و غير قابل باوري در روشهاي برنامه ريزي و مديريت شهري است ، از جمله: ورود جهان به عصر تمدن اكولوژيك، عصر تعامل با طبيعت ومحيط به جاي غلبه بر آن ، شهر نشين شده جمعيت جهان و جهاني شدن شهرها ، ورود وسايل نقليه بدون سرنشين و خود ران به شبكه حمل و نقل شهري ، نقش تاكسي هاي هوايي(درون ها) و غلبه ماشينهاي با سوختهاي پاك در شهر، هوشمند شدن شهرها ، كاهش زباله هاي شهري و جلوگيري از دفن پسماند ، سبز كردن شهرها و ... از جمله مسائلي است ضرورت برگزاري چنين همايشهايي را به صورت دوره اي وبرنامه ريزي شده ايجاب مي نمايد.همايش برنامه ريزي و مديريت شهري با آگاهي نسبي از اين تغييرات درصدد است ، با گردهم آوري صدها نفراز صاحب نظران ، محققان و مديران از اقصا نقاط جهان وايران ، و ارائه يافته هاي علمي و تجربه هاي مديريتي و عملي آنها، بستر مناسبي را براي بهبود روشهاي برنامه ريزي و مديريت شهري بردارد.

از كليه پژوهشگران و متخصصان در رشته هاي مختلف علوم جغرافيايي ، برنامه ريزي و مديريت شهري ، شهرسازي ، طراحي و معماري شهري ، منابع طبيعي و محيط زيست ، اقتصاد ، مديريت ، علوم طبيعي و محيطي ، حمل ونقل ، انرژي و فن اوريهاي نو دعوت مي شود تا مقالات خود را كه حاوي آخرين يافته هاي علمي در زمينه هاي موضوعي همايش مي باشند را به دبيرخانه همايش ارسال نمايند. همزمان با برگزاري همايش ، كارگاههاي آموزشي، ميزگردهاو نمايشگاه تخصصي با حضور صاحبنظران دانشگاهي و صنعتي و سازمانهاي مرتبط از جمله نمايندگان و كاركنان شهرداريها در زمينه هاي موضوعي كنفرانس برگزار خواهند شد. از علاقمندان دعوت ميشود تا پيشنهادهاي خود را درباره موارد فوق به دبيرخانه همايش ارسال كنند. نظر به تاكيد كميته دائمي همايش و همچنين ضرورت ارتباط بيشتر دانشگاه و جامعه ، كميته برگزاركننده همايش در اين دوره در نظر دارد توجه ويژه اي به بخش ارتباط با جامعه به ويژه شهرداريها و شوراهاي شهر نمايد. به اين منظور، بخش خاصي از محل برگزاري كنفرانس به شناسايي و توسعه پژوهشهاي كاربردي مرتبط به امور شهري به منظور مذاكره و تشويق پژوهشگران به برقراري ارتباط با مديران شهري اختصاص خواهد يافت. انتظار داريم متخصصين و مديران شهر و شهرداريها و پژوهشگران پژوهشهاي كاربردي با مشاركت هرچه فعال تر خود، به پربارتر شدن هرچه بيشتر اين بخش و همچنين ساير بخش‌هاي علمي كمك نمايند.

 

 

محورهاي همايش:

*محور ويژه :شهرهاي آينده و تغييرات اقليمي

1-سياستگذاري اقليمي در مديريت شهري

2-تعديل، سازگاري و تقليل آثار ناشي از تغييرات اقليمي

3-مخاطرات جوي و فرين‌هاي اقليمي در شهرها

4-تصويرسازيشهرهاي آينده بر اساس سناريوهاي اقليمي

1-توسعه پايدار اجتماعي و شهرهاي آينده

1-تنوع سبك زندگي و پايداري اجتماعي شهرها

2-پايداري و انسجام اجتماعي شهر

3-سلامت و بهزيستي اجتماعي در شهر

4-حاشيه نشيني و چرخه هاي محروميت

5-توانمندسازي اجتماع‌محور و پايداري اجتماعي شهر

2- توسعه پايدار اقتصادي و شهرهاي آينده

1-منابع درآمدي پايدار شهرداري‌ها و سرمايه‌گذاري در شهرها

2-جايگاه فعاليت‌هاي نوين در پايداري اقتصادي شهرها

3-اقتصاد غير­رسمي و توسعه پايدار اقتصادي شهرها

4-رونق توليد و اقتصاد سبز در شهرها

3- توسعه پايدار زيست‌محيطي و شهرهاي آينده

1-آموزش وارتقاء سواد زيست محيطي در شهرها

2-مديريت پايدار منابع زيست‌محيطي در شهرها

3-مديريت آلودگي‌هاي محيطي در شهرها

4-فرايندهاي مورفوديناميك و پايداري شهري

5-تاب‌آوري و مخاطرات محيطي در شهرهاي آينده

6-قوانين و مقررات و توسعه پايدار زيست محيطي شهرها

7-ارزيابي اثرات زيست‌محيطي پروژه‌هاي شهري

4- توسعه پايدارنهادي ـ مديريتي شهرها

1-نقش نهادهاي حاكميتي در توسعه پايدار شهرها

2-نقش نهادهاي مدني در توسعه پايدار شهرها

3-قوانين و حقوق شهروندي و توسعه پايدار

4-چالش‌هاي گذار به مديريت يكپارچه شهري

5-آينده پژوهي و توسعه پايدار شهرها

5-توسعه پايدار كالبدي-فضايي و شهرهاي آينده

1-طراحي انسان‌محور و توسعه پايدار شهري

2-مسائل كا لبدي بافت‌هاي نا كارآمد شهري

3-حمل‌ونقل پايدار شهري

4-مصالح و فناوري‌هاي نوين در ساخت‌وساز و پايداري شهرهاي آينده

5-طراحي و معماري اقليمي در شهرهاي آينده

6-فرم شهري پايدار و مصرف انرژي

 

درج در تقویم: 16 مهر 1398 - تعداد مشاهده 7740 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

اطلاع رسانی

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
1 آبان 1399 تا 1 آبان 1399
مهلت ارسال اصل مقالات:
15 شهریور 1399
تاریخ اعلام داوری مقالات:
15 مهر 1399

اطلاعات تماس

آدرس ایمیل: upmc9@um.ac.ir
شماره تماس: 05131291094
فکس: 05131291180
آدرس: مشهد، میدان شهدا، ساختمان تالار شهر،طبقه یک، مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد-کدپستی: 9133683112
وبسایت: پایگاه رسمی کنفرانس

تاریخچه کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

شوراي اسلامي شهر مشهد، دانشگاه فردوسي مشهد، شهرداري مشهد و مركز پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر مشهد
پشتیبانی