ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
4
شهریور

یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران روز دوشنبه، 4 شهریور، 1398 لغایت پنجشنبه، 7 شهریور، 1398 توسط دانشگاه ارومیه, دانشگاه اروميه و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ارومیه برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: BAGHBANI11
حوزه های تحت پوشش: علوم کشاورزی
برگزار کننده: دانشگاه ارومیه, دانشگاه اروميه و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: ارومیه

اساتيد بزرگوار، پژوهشگران ارجمند، دانشجويان عزيز و همكاران محترم، جاي بسي خوشوقتي و مايه افتخار است كه ميزبان برگزاري يازدهمين كنگره علوم باغباني در شهر تاريخي و زيباي اروميه، شهر دارالنشاط، شهر آب، در تاريخ ۴ تا ۷ شهريورماه 1398 هستيم. استان آذربايجان غربي به سبب برخورداري از وضعيت جغرافيايي، تنوع آب و هوايي و بارش­هاي مناسب داراي تنوع بسيار بالايي از گياهان طبيعي رويش يافته مي­­ باشد. همچنين موقعيت خاص جغرافيايي و داشتن وضعيت مناسب آب و هوايي، اين استان را از توان آبي بالايي برخوردار نموده است. به همين خاطر اين استان يكي از قطب­ هاي مهم كشاورزي و باغباني بوده كه ميزان توليد انواع محصولات باغباني آن سالانه به يك و نيم ميليون تن مي‌رسد. اين استان رتبه اول توليد سيب و جايگاه مهمي در توليد ساير محصولات مهم نظير انگور، هسته داران و گياهان دارويي دارد. بطوريكه ميزان بالاي توليدات باغي منجر به تمركز صنايع عظيم محصولات كشاورزي و رونق بي­ نظير صنعت سردخانه در اين استان شده است.

دوسالانة كنگره علوم باغباني بي‌ترديد مهم‌ترين رخدادهاي علمي در حوزة علوم باغباني كشور عزيزمان است. در اين كنگره دانشمندان، پژوهشگران، متخصصين دانشگاهي و مراكز تحقيقاتي، دانشجويان، سياست‌گذاران، توليدكنندگان و صاحبان صنايع وابسته، آخرين تجربيات، دستاوردها و يافته­ هاي علمي خود را در قالب سخنراني ­ها، نشست­هاي تخصصي، كارگاهها و نمايشگاههاي تخصصي ارائه نموده و در زمينۀ مشكلات علوم باغباني به بحث و تبادل نظر و ارائه راهكار خواهنند پرداخت.

از اهداف اين كنگره‌ ارتقاء سطح آگاهي‌هاي علمي، فني و تخصصي مهندسان علوم باغباني كشور، تشويق و ترغيب پژوهشگران در گسترش تحقيقات بنيادي و كاربردي مبتني بر نيازهاي كشور، شناسايي نيازهاي مطالعاتي و تحقيقاتي سال­هاي آتي، فراهم آوردن محيطي براي طرح نظريات بكر و كسب آگاهي از فعاليت‌هاي ساير همكاران در سطح ملي و جهاني، امكان تماس مستقيم و طرح مشكلات و نيازهاي اين بخش توسط توليدكنندگان و صاحبان صنايع مرتبط با مسئولان و سياست­ گذاران نهادهاي دولتي و بررسي و ارائه راهكارهاي مناسب توسط اساتيد و متخصصين اين حوزه خواهد بود. برگزاري اين كنگره نقش بسزايي در بروز رساني دانش و تبادل تجربه ميان اساتيد، متخصصين و فارغ التحصيلان دانشگاه دارد و در دوره ­هاي گذشته نيز همواره مورد استقبال اساتيد، دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه­هاي مختلف قرار گرفته كه تلاش مي­ كنند آگاهي خود را در حوزه ­هاي مرتبط بروز نگه دارند.

انشاالله در زمان برگزاري كنگره، كارگاه ­هاي متعدد و نمايشگاه تخصصي نيز برگزار خواهد شد كه اين خود موجب غناي علمي و انتقال اطلاعات و تجربيات اساتيد و متخصصين به علاقه ­مندان، امكان ارتباط مستقيم با مسئولين شركت ­ها و آشنايي با توليدات داخلي و نمايندگي ­هاي شركت­ها نيز فراهم خواهد شد.

در كنار برنامه­ هاي علمي كنگره، در اين مقطع زماني از سال، آب و هواي مناسب، طبيعت زيبا و مكان­هاي تاريخي و ديدني استان آذربايجان غربي و شهر اروميه، لحظات به ياد ماندني و خاطرات خوشي را براي شركت­ كنندگان و خانواده ­هاي محترم آن­ها به ارمغان خواهد آورد.

باعث افتخار بنده و دست‌اندركاران برگزاري اين كنگره مي‌باشد تا ميزبان حضور پرمهر شما فرهيختگان، پژوهشگران، مسئولين، صاحب نظران، دانشجويان و توليدكنندگان اين عرصه، از سراسر اين سرزمين كهن باشيم. اميدوارم با حضور خويش موجب غناي علمي كنگره شده و با طرح مشكلات و ديدگاه ‏هاي خود در پانل‏ هاي مختلف، باعث هرچه پربارتر شدن بحث‏هاي علمي آن گرديد. اميد است اين همايش بتواند فضاي زنده‌اي براي تبادل انديشه ­ها كه شرط اساسي و ضروري رشد علمي در جامعه به شمار مي­رود، بين شركت‌كنندگان ايجاد نمايد.

منتظر قدوم سبزتان هستيم

 

دكتر لطفعلي ناصري (دبير علمي) و دكتر عباس حسني (دبير اجرايي)

 

محورهاي كنگره

  • توليد و فيزيولوژي گياهان باغباني
  • به ­نژادي، بيوتكنولوژي و كشت بافت
  • فيزيولوژي و فناوري پس از برداشت
  • مديريت تنش هاي زيستي و غير­زيستي
  • آبياري، تغذيه و كشت هاي بدون خاك
  • مديريت توليدات گلخانه اي
  • فضاي ­سبز و باغباني شهري
  • كشت و فرآوري گياهان دارويي
  • باغباني ارگانيك و توليد محصولات سالم
  • مديريت بازاريابي و فروش محصولات باغباني

 

 

دكتر لطفعلي ناصري (دبير علمي) و دكتر عباس حسني (دبير اجرايي)

 

درج در تقویم: 13 شهریور 1398 - تعداد مشاهده 5559 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
4 شهریور 1398 تا 7 شهریور 1398

تاریخچه کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

دانشگاه اروميه
پشتیبانی