ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
ورود |عضویت رایگان |راهنمای سایت |عضویت کتابخانه ها
26
اردیبهشت

اولین کنفرانس بین المللی دانشمندان جاده ابریشم

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

مقالات این کنفرانس تا این لحظه از سوی دبیرخانه برای نمایه سازی ارسال نشده است.

اولین کنفرانس بین المللی دانشمندان جاده ابریشم روز پنجشنبه، 26 اردیبهشت، 1398 توسط مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید. این همایش تحت حمایت سیولیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.

کداختصاصی کنفرانس: ICSRS01
حوزه های تحت پوشش: توسعه اقتصادی، مدیریت توریسم و گردشگری، جغرافیا، برنامه ریزی و توسعه، هنر و علوم انسانی
برگزار کننده: مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: تهران

شبكه علمي فناوري جاده ابريشم جديد يك ظرفيت عظيم است كه بيش از ۶۰ كشور جهان را در بر دارد و يكي از رويكردهاي ثروت آفريني و بهره از ظرفيتهاي كارآفريني آكادميك استفاده از ديپلماسي مهارتي و فناوري در اين پهنه راهبردي است و دانشمندان و متخصصان ايراني مي توانند با بهره از ظرفيتهاي عظيم دانشگاهي كشور و زيرساختهاي فراوان مراكز علمي و فناوري كه در سراسر ايران پراكنده سهم چشمگيري از اين ظرفيت را به كشور ما اختصاص دهند و كارآفريني دانشگاهي و فناورانه را براي متخصصان ايراني رقم زنند.

كشورهاي در حال توسعه زيادي در جاده ابريشم قراردارند و ما در سالهاي اخير يك خيزش عظيم تربيت متخصصان دانشگاهي در همه حوزه هاي علمي داشتيم كه مي تواند بخشي از ظرفيتهاي اين حوزه براي بهبود زيرساختهاي علمي و فناوري و تربيت نيروهاي ماهر براي اين كشورها و توسعه ديپلماسي مهارتي ايران در اين منطقه استراتژيك جهان به كار رود و به اشتغال و كارآفريني بزرگي در حوزه علم و فناوري دست پيدا كنيم و بتوانيم ايران را به قطب توسعه ديپلماسي مهارتي و فناوري منطقه تبديل كنيم.

جاده ابريشم جديد يك ظرفيت عظيم علمي، فرهنگي، فناوري و اقتصادي است كه به كشور ما در فضاي اقتصادي جديد امكان تبادلات اقتصادي و سرمايه گذاري هاي علمي و فناوري جديدي را با ساير كشورهاي اين پهنه ايجاد مي‌ كند، به خصوص اينكه در كمربند جاده ابريشم اغلب كشورهاي دوست با ايران قراردارند و بين ايران و كشورهايي مانند؛ چين، عراق، تركيه، سوريه، لبنان، يونان، ايتاليا، افغانستان، تركمنستان، پاكستان، يمن، بخشهايي از مديترانه، شبه قاره هند، مغولستان، تايلند، كره، ژاپن و … از گذشته هاي دور روابط اقتصادي و فرهنگي خوبي حاكم بوده است.

لذا شايسته است بخش مهمي از ديپلماسي علمي و فناوري كشور را در جاده ابريشم متمركز نموده و با بهره از روابط تاريخي سازنده و مثبت با اين كشورها، رونق و اشتغال بيشتري را براي جامعه دانشگاهي ايراني در اين پهنه راهبردي ايجاد كنيم و اين مستلزم عزم بيشتر دستگاه علمي كشور براي توسعه روابط تجاري با كشورهاي واقع در مسير جاده ابريشم و بازار آفريني فناورانه در اين فضاي تجاري استراتژيك است، چراكه با وجود كشورهاي خاورميانه، چين و هندوستان بزرگترين حوزه جمعيتي جهان در اين مسير قراردارد كه علاوه بر مبادلات تجاري در اين مسير، توسعه صنايع فناورانه و ايجاد سهم براي ايران از اين بازار نيز مي تواند منجر به رونق و شكوفايي ظرفيتهاي كارآفريني آكادميك در كشور شود.

گفتني است جاده ابريشم يا راه ابريشم شبكه راه‌هاي به‌هم‌پيوسته‌اي با هدف بازرگاني در آسيا است كه خاور و باختر و جنوب آسيا را به هم و به شمال آفريقا و خاور اروپا پيوند مي‌دهد؛ مسيري كه تا سده پانزدهم ميلادي به‌مدت ۱۷۰۰ سال، بزرگ‌ترين شبكه بازرگاني دنيا بوده است و همچنان به عنوان ژئوپلتيك اقتصادي-سياسي در جهان مطرح است.

مجمع جهاني شهر هاي جاده ابريشم  قصد دارد تا اولين كنفرانس بين المللي دانشمندان جاده ابريشم را در تاريخ 26 ارديبهشت ماه 1398 برگزار نمايد.اين بزرگترين گردهمايي جهاني پيرامون مسائل مربوط به شهر هاي جاده ابريشم در محور هاي تاريخ، هنر و معماري/كشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست/جغرافيا /زمين شناسي/جامعه شناسي و مردم شناسي/حقوق و روابط بين الملل /گردشگري/اقتصاد، مديريت و كارآفريني/مخاطرات محيطي/ادبيات/فناوري اطلاعات و ديجيتال /عمران و نقشه برداري /سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) و سنجش از دور (RS) مي باشد .بسياري از دانشگاه ها، مراكز علمي، استادان و دانشجويان از دانشگاه هاي مختلف آمادگي خود را جهت شركت در اين همايش بيان كرده اند. كنفرانس بين المللي دانشمندان جاده ابريشم در تهران برگزار خواهد شد.

 

محورهاي همايش:

علوم اقتصادي و سرمايه گذاري

علوم جغرافيايي و زمين شناسي

سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS)، كارتوگرافي و سنجش از دور (RS)

معماري، عمران و شهرسازي

مديريت و برنامه ريزي روستايي و شهري

رسانه، استارت آپها و فناوري اطلاعات

كشاورزي، محيط زيست و منابع طبيعي

علوم سياسي، روابط بين الملل و حقوق

تاريخ، فرهنگ و ادبيات

گردشگري، ميراث فرهنگي و صنايع دستي

جامعه شناسي و مردم شناسي

علوم رفتاري و روانشناسي

مديريت و كارآفريني

درج در تقویم: 17 بهمن 1397 - تعداد مشاهده 7201 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
26 اردیبهشت 1398
مهلت ارسال اصل مقالات:
25 فروردین 1398
تاریخ اعلام داوری مقالات:
30 فروردین 1398
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
10 اردیبهشت 1398

برگزار کننده

مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم

ساختار سازمانی

رئیس کنفرانس
مسعود نصرتی
پشتیبانی