CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

بررسی رابطه ارزش ویژه برند و یکی از ابعاد آن کیفیت درک شده با وفاداری مشتریان (مطالعه موردی آژانس های مسافرتی استان مازندران)

عنوان مقاله: بررسی رابطه ارزش ویژه برند و یکی از ابعاد آن کیفیت درک شده با وفاداری مشتریان (مطالعه موردی آژانس های مسافرتی استان مازندران)
شناسه (COI) مقاله: MANAGEMENT01_056
منتشر شده در اولین همایش بین المللی علوم مدیریت پیشرفت ها، نوآوری ها و چالش ها در سال 1394
مشخصات نویسندگان مقاله:

فاطمه آقابرارنژاد - (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بازرگانی بین الملل) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

خلاصه مقاله:
یکی از با ارزش ترین دارایی های هر شرکت نام و نشان تجاری آن شرکت می باشد . ارزش ویژه برند هر ساله توسط موسسات معتبر جهانی در مورد برندهای مختلف بین المللی اندازه گیری می شود اما در میان این ارزش گذاری از دید مشتری از اهمیت بالایی برای شرکت برخوردار است، زیرا در نهایت موفقیت و ماندگاری آنها در گرو مشتریان آنان است. به همین دلیل ارزش ویژه برند از ارزش دارایی های فیزیکی به مراتب بیشتر بوده که این امر نشانگر اهمیت بالایی آن است. در تحقیق حاضر روش تحقیق از لحاظ هدف کاربردی و به لحاظ جمع آوری داده ها توصیفی و از نوع همبستگی می باشد و تحلیل همبستگی ابزاری برای بررسی ارزش ویژه برند با یکی از ابعاد آن کیفیت درک شده و رابطه آن با وفاداری مشتریان می باشد که روی ادراکات مشتریان تأثیرگذار است تمرکز دارد. با توجه با تحلیل های مختلف از ارزش ویژه برند و تأثیر آن بر وفاداری مشتری که در تحقیق حاضر ارائه گردیده و با توجه به تحقیقات گذشته در این زمینه، نتیجه حاکی از وجود رابطه مثبت و معنادار بین ارزش ویژه برند با وفاداری مشتری می باشد، در نهایت این پژوهش نشان می دهد که می توان از مدل ارزش ویژه برند به عنوان چارچوب منتظم برای درک مکانیزم های تأثیرگذار بر وفاداری مشتریان استفاده کرد.

کلمات کلیدی:
برند، ارزش ویژه برند، کیفیت درک شده، وفاداری به برند

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://civilica.com/doc/560540/