تأثیر رخداد تأخیر ناشی از قصور کارفرما و پیمانکار بر عملکرد هزینه های پروژه های عمرانی با تاکید بر تکنیکهای تصمیم گیری دیمتل

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,028

فایل این مقاله در 13 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CONFUCIAN02_023

تاریخ نمایه سازی: 21 شهریور 1395

چکیده مقاله:

هدف از انجام این تحقیق ارزیابی تاثیر افزایش زمان اجرای پروژه های عمرانی استان مازندران بر هزینه تمام شده پروژه ها میباشد. تحقیق حاضر از نوع تحقیقات کاربردی می باشد، تحقیقات کاربردی به تحقیقاتی گفته می شود که با بکارگیری اصول وتئوری های اساسی در یک زمینه یا هدف خاصی بتواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم مورد استفاده اعضای جامعه قرار گیرد. در این تحقیق، جهت گردآوری داده ها علاوه بر مطالعات کتابخانه ای و از روش های میدانی شامل مطالعه و بررسی پرونده های تعدادی از پروژه های عمرانی که با انحراف از برنامه زمان بندی و ریالی روبرو بوده اند استفاده شد. جامعه آماری اینتحقیق شامل تعدادی از پروژه ها بوده و علت تاخیرات این پروژه ها مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به بررسی آماری اطلاعات پروژه ها و نیز روش های نمونه گیری، 03 پروژه از میان 131 پروژه به عنوان نمونه انتخاب شده اند. پرسشنامه به 10 ناظر و 30 پیمانکار ارسال گردید. هدف از توزیع پرسشنامه میان ناظران و پیمانکاران، بررسی نظر دو گروه مختلف درگیر درپروژه ها بود تا علل شناسایی شده واقعی تر بوده و دیدگاه های مختلف در آن لحاظ شده باشد. تجزیه و تحلیل دادههای به دست آمده پژوهش با استفاده از تکنیکهای تصمیم گیری دی متل انجام پذیرفت.

نویسندگان

مصطفی خانزادی

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت

علیرضا چاله کایی

دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت

سعید محمدی نیا

دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران- گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، موسسه آموزش عالی علوم و فناوری آریان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :