CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

تحلیل تأثیر بازاریابی با رسانه های اجتماعی بر وفاداری الکترونیکی کاربران اینترنتی نسبت به نام تجاری (مورد مطالعه: تلفن همراه برند سامسونگ و ال جی)

عنوان مقاله: تحلیل تأثیر بازاریابی با رسانه های اجتماعی بر وفاداری الکترونیکی کاربران اینترنتی نسبت به نام تجاری (مورد مطالعه: تلفن همراه برند سامسونگ و ال جی)
شناسه (COI) مقاله: ICMBA01_085
منتشر شده در کنگره بین المللی مدیریت ، اقتصاد و توسعه کسب و کار در سال 1394
مشخصات نویسندگان مقاله:

حسین نوروزی - استادیار، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه خوارزمی، تهران، ایران
مهرداد فروزنده - دانشجوی کارشناسی ارشد، مدیریت اجرایی- بازاریابی، پردیس فارابی، دانشگاه تهران، ایران
نوشا صفاهانی - دانشجوی کارشناسی ارشد، کارآفرینی، کسب و کار الکترونیک، دانشکده کارآفرینی، دانشگاه تهران، ایران

خلاصه مقاله:
یکی از تأثیرگذارترین سرویس های ارائه شده د اینترنت و وب که در سال های اخیر تحول شگرفی در نظام اجتماعی کشورهای مختلف جهان به وجود آورده شبکه های اجتماعی اینترنتی بوده است. میل به بقا در محیط رقابتی، سازمان ها را از روی آوردن به بازاریابی جهت پاسخگویی و جلب رضایت مشتریان و ذینفعان ناگزیر ساخته است. بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی به عنوان نسل جدیدی از پایگاه هایی که این روزها در کانوون توجه کاربران شبکه جهانی اینترنت قرار گرفته اند و بر مبنای تشکیلات آنلاین فعالیت می کنند و هر کدام دسته ای از کاربران اینترنتی با ویژگی خاص را گردهم می آورند، می تواند سازمان را در راستای رسیدن به اهدافش یاری نماید. پژوهش حاضر با هدف بررسی تأثیر بازاریابی رسانه های اجتماعی بر وفاداری الکترونیکی به نام تجاری تلفن همراه با برند سامسونگ و ال جی انجام شده است. به همین منظور نمونه آماری تصادفی به تعداد 270 نفر ازخریداران برند ساسونگ و ال جی انتخاب شد و داده ها از طریق پرسش نامه گردآوری شد . همچنین برای تحلیل داده ها و آزمون فرضیه ها از نرم افزارهای SPSS 18 و AMOS 20 استفاده گردید. نتایج پژوهش حاکی از آن است که تأثیر بازاریابی با رسانه های اجتماعی بر وفاداری الکترونیکی کاربران اینترنتی نسبت به نام تجاری تأثیر مثبت و معناداری ارد.

کلمات کلیدی:
بازاریابی، رسانه های اجتماعی، وفاداری الکترونیکی و نام تجاری

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://civilica.com/doc/440695/