تاثیر روش تدریس حل مسئله بر تفکر خلاق دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی شهر رامجرد

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,489

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

BIRJAND01_440

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

اگربخواهیم تغییراتی دربرنامه درسی دوره های تحصیلی آموش وپرورش بدهیم اولا بایدروش های تدریس خوب را انتخاب وبراساس تغییراتی که این روش تدریس ها دردانش آموزان دارند برنامه ها رابه سمت جلوسوق دهیم.حل مسئله یکی ازروش های فعال تدریس است. اگرنظام آموزشی بخواهد توانایی حل مسئله رابه دانش آموزان یاددهد، دراین روش آموزش دربستر پژوهش انجام می شودومنجربه یادگیری اصیل وعمیق و پایداردردانش آموزان می شود. البته مسئله به معنی مشکل ومعضل نیست( خورشیدی و غندالی ، 1378). دونالد حل مسئله رافرایند به دست آوردن یک حل رضایت بخش برای مساله ای نویامساله ای که یادگیرنده قبلا ازآن راحل نکرده است، می داند( استیس، 1999). تفکرخلاق به آن نوع فعالیت فکری گفته می شودکه به حل مشکلات ومسائل سخت و حل ناشده می پردازدو برای مسائل حل نشده ی گذشته راه حل های جدیدکشف می کند. این گونه تفکرمعمولابه ابداع واختراع منجرمی شود. خلاقیت های علمی، هنری، صنعتی ، کشاورزی وداشتن بینش های نودرمسائل سیاسی ، اقتصادی واجتماعی همگی نتیجه این نوع تفکر هستند( شعاری نژاد ، 1370 وشعبانی، 1374)

کلیدواژه ها:

روش تدریس حل مسئله ، تفکر خلاق

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • خورشیدی، عباس و میر کمالی، سید محمد (1387). رو ش‌های ...
  • کاظمی، یحیی (1379). بررسی تاثیر روش تدریس حل مسئله بر ...