ارائه روش های نوین برای رفع مشکلات حفاظتی شبکه های توزیع با حضور واحدهای تولید پراکنده

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 937

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_113

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

از فواید منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع می توان به کاهش افت ولتاژ، کاهش تلفات ، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و به تعویق انداختن سرمایه گذاری برای توسعه شبکه نام برد. وقتی تولید پراکنده به شبکه وصل می شود سبب از دست رفتن ماهیت شعاعی شبکه های توزیع می گردد و بواسطه آن و تغییر سطوح جریان های اتصال کوتاه در نقاط مختلف ، مشکلاتی در هماهنگی ادوات حفاظتی بوجود خواهد آمد. در این مقاله ابتدا به تأثیر نصب واحدهای تولید پراکنده از نوع سنکرون برروی سطح اتصال کوتاه شبکه توزیع با حضور تولید پراکنده و هماهنگی حفاظتی رله های اضافه جریان و فیوز در یک شبکه توزیع بررسی شده است و تلاش شده است با روش های جدید که با انجام شبیه سازی با نرم افزار 14.1 DIgSILENT Power Factory روی یک شبکه توزیع واقعی که اطلاعات آن از شرکت توزیع برق استان کردستان اخذ و ارئه گردد. روش های جدید ارائه شده که شامل تغییر مکان نصب تولید پراکنده و همچنین بازبینی مجدد تنظیمات رله ها و در صورت امکان استفاده از رله های جهت دار با حضور تولید پراکنده که نشان می دهد هماهنگی ادوات حفاظتی بهبود می یابند.

کلیدواژه ها:

تولید پراکنده –رله های اضافه جریان – سطح اتصال کوتاه - شبکه توزیع- هماهنگی حفاظتی

نویسندگان

عدنان باژدان

کارشناسی ارشد ، دانشگاه علوم و تحقیقات کردستان

بابک پرکار

استادیار

عادل باژدان

کارشناسی برق

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :