تخمین حالت معادل دینامیک برای سیستم های قدرت با واحد اندازه گیری فازور و همزمان

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,387

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_009

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

تخمین حالت فرایندی است که مقادیر مجهول متغیرهای حالت سیستم با توجه به اندازه گیری های انجام شده بدست می آیند. اگر چه با تکنولوژی جدیدی بنام واحدهای اندازهگیری فازوری PMU امکان اندازه گیری دامنه و فاز ولتاژ شینها با دقت بالا وجود دارد، ولی به دلایل اقتصادی امکان نصب PMU ها درتمام شین های سیستم نمی باشد. به هرحال با توجه به اینکه روشهای کلاسیک عملکرد مطلوبی را برای تخمین متغیرهای حالت با استفاده از داده های PMU را به صورت آنلاین ندارند و ممکن است که خطای تخمین و دقت پیش بینی نیز افزایش یابند، در این مقاله برای تخمین متغیرهای حالت دینامیک غیرخطی سیستم ژنراتور سنکرون، از روش فیلتر کالمن تعمیم یافته (EKF) استفاده شده است. در مورد سیستم های غیرخطی، خطی کردن سیستم در هرگام زمانی امری ضروری است، که در این صورت فیلتر کالمن توسعه یافته مطرح می شود. همچنین برای حالتی که فرم فضای حالت سیستم غیرخطی می باشد، از روش فیلتر کالمن بیبو یا (UKF) برای تخمین متغیرهای حالت ژنراتور سنکرون استفاده شده است. در روش EKF معادلات حالت و مشاهدات را خطی سازی می شوند، در حالیکه روش UKF، تابع توزیع احتمالات مربوط به نمونه های حالت و مشاهدات مربوطه به متغیرهای حالت را برای تخمین سیستم دینامیکی غیرخطی استفاده می کند.

کلیدواژه ها:

دینامیک سیستمهای قدرت ، تخمین حالت ، واحد اندازه گیر فازور (PMU) ، فیلتر کالمن تعمیم یافته (EKF) ، فیلتر کالمن بی یو (UKF)

نویسندگان

افشین دارایی

دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس

احد مختارپور

دکترای برق سیستم قدرت ,موسسه غیرانتفاعی رشدیه ، تبریز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Singh et al. "Applications of phasor measuremet ...
  • .Science and Technology, Vol. 73 3, No. 3, 2011, pp. ...
  • P. Kundur, " Power System Stability and .Control", McGraw-Hill, New ...
  • Yao -nanYu, "Electric Power System ...
  • squares based estimation of synchronous generator states and parameters with ...
  • نمایش کامل مراجع