بررسی اثر مدیریت مشارکتی بر عدالت سازمانی ، بهره وری ، رضایت شغلی و خلاقیت کارکنان در درمانگاه خاتم الانبیاء شهرستانعلی آباد کتول

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 737

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

MANAGMA01_095

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

انسان بر اساس آفرینش خویش نیاز به تعلق و پیوند با دیگران دارد و خوی اجتماعی بودن در وی نهفتهاست . مدیریت مشارکتی در اصل پاسخی است عقلایی و کارآمد به نیازهای کسانی که با شوق ودلبستگی بسیار به افزایش عملکرد و بهروزی محل خدمت خود می اندیشند و محل کار خود را خانهخویش می پندارند . ،لذا این مطالعه به بررسی اثرات مدیریت مشارکتی بر ارتقاء عدالت سازمانی ، بهره وری، رضایت شغلی و خلاقیت کارکنان درمانگاه خاتم الانبیاء شهرستان علی آباد کتول درسال 1393 می-پردازد. به منظور گردآوری داده ها درباره متغیرهای مورد مطالعه ، با توجه به محدود بودن جامعه آماری ازروش سرشماری برای گردآوری داده ها استفاده گردید و با توجه به ماهیت موضوع، از آزمون کایدو جهتبررسی فرضیات استفاده شد . نتایج حاصل از تحقیق نشان میدهد که در درمانگاه خاتم الانبیاء ، مدیریتمشارکتی بر عدالت سازمانی ، بهره وری، رضایت شغلی وخلاقیت کارکنان تأثیر داشته است .

نویسندگان

مهدی زنگانه

گروه مدیریت، واحد علی آباد کتول، دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول، ایران

فریبا خمر

گروه مدیریت، واحد علی آباد کتول، دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :