اهمیت حجاب و عفاف و راهکارهای ترویج آن در جامعه

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,405

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

HIJABC01_055

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

لزوم پوشیدگی زن در مقابل مرد، یکی از مسائل مهم اسلامی است که قرآن کریم نیز به آن اشاره کرده است. البته حجاب، قبل از اسلام در میان اقوام دیگر چون یهود، هندو، ایرانی و غیره وجود داشته و اختصاص به اسلام ندارد. دین مبین تنها برای آن مرز معین کرده است. در این مقاله سعی شده به حجاب و اهمیت آن در خانواده و جامعه پرداخته شود و سپس راهکارهایی برای افزایش عفاف و حجاب در جامعه مطرح شده است. در این مقاله به این نتیجه می رسیم گرمی خانواده ها، استحکام رابطه زن و شوهر، تداوم زندگی، ارامش قلوب، ثبات دلبستگی و عشق و علاقه همسران به همسر قانونی وشرعی خود، برپایی خانه و خانواده، برجایی اعتماد و اطمینان همسران، ایجاد جامعه ای توام باامنیت و پاکی همه و همه مرهون پوشش و حجاب زنان و مردان مملکت است. ما نیز به عنوان عضوی از این جامعه بایستی پایبند به اصول ارزشی اسلام و با رفتار، گفتار و کردار خود عفاف و حجاب را در جامعه دینی خود افزایش دهیم.

نویسندگان

حوا خیرخواه

کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی، کتابدار کتابخانه عمومی شهدا، خضری دشت بیاض، اداره کل استان خراسان جنوبی، نهاد کتابخانه های عمومی کشو