تاثیر باکتری های محرک رشد PGPR بر عملکرد و اجزای عملکرد ارقام سیب زمینی

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 419

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

HESD04_041

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

به منظور بررسی تاثیر باکتریهای محرک رشد (PGPR) گونه سودوموناس فلورسنس بر روی عملکرد و اجزای عملکرد دو رقم سیب زمینی ، آزمایشی به صورت اسپلیت پلات ( دوبار خردشده) با 3 تکرار در گلخانه مرکز آموزش جهاد کشاورزی استان اردبیل در سال 1393 اجرا گردید.کرتهای اصلی شامل سه سطح آغشته کردن غده ها به مدت 24 ساعت با باکتری، آغشته کردن غده ها به مدت 24 ساعت و سپس ریختن 2 سی سی از باکتری روع غده ها در زمان کاشت و کاشت غده ها بدون استفاده از باکتری ( شاهد) و کرتهای فرعی شامل دو رقم آگریا و ساتینا بود. نتایج تجزیه واریانس داده ها نشان داد که اثر استفاده از باکتری محرک رشد و ارقام مختلف سیب زمینی در سطح احتمال 1% معنی دار بود. همچنین بین باکتری های محرک رشد و ارقام سیب زمینی اثر متقابل وجود دارد. نتایج این آزمایش نشان داد که در بین تیمارها، تیمار تلقیح غده ها به مدت 24 ساعت و ریختن 2 سی سی از آن روی غده ها در زمان کاشت و در بین ارقام ، رقم ساتینا نسبت به رقم آگریا برتر بود.

نویسندگان

فرنوش جعفری

دانشجوی دکتری سبزیکاری دانشگاه تبریزمرکز آموزش جهاد کشاورزی استان اردبیل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • بهبود، م.، گلچین، 1، بشارتی، ح.، 1391، تاثیر فسفر و ...
  • قاسم خانلو.ز، نصراله زاده اصل.ع، علیزاده.ا، حاج حسنی اصل.ن، 1388، ...
  • قبادی.م، جهان بین.ش، مطلبی فرد.ر و پرویزی خسرو، 1390، تاثیر ...
  • نمایش کامل مراجع