بررسی نقش مدیریت پایداری ریسک در کاهش اثرات مخرب زیست محیطی کسب و کار

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 627

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PCEPSD02_052

تاریخ نمایه سازی: 16 خرداد 1394

چکیده مقاله:

ایجاد کسب و کار در حوزه ی محیط زیست، مستلزم پذیرش ریسک و عدم قطعیت می باشد و اغلب سازمانهایی که از طریق فرایندهای محتاطانه و معمول به فعالیت خود می پردازند، قادر به جذب ایده های خلاقانه می باشند. مدیریت پایداری ریسک دارای یک چارچوب برای مطالعه و اثرات زیست محیطی اقدامات انسان است. به این ترتیب که هر کدام به یک شاخص برای نظارت، تصمیم گیری و ارتباطات خود نیاز دارد. مدیریت ریسک به طور خاص به عدم قطعیت ذاتی در هر گونه توسعه می پردازد، توسعه پایدار تأکید بر جنبه ای از توسعه انسانی و مرتبط با محیط زیست و نسل های آینده و با نگاهی فراتر از عوامل اقتصادی، استراتژیک و عملیاتی است که شامل ملاحظات اجتماعی و پایداری زیست محیطی می باشد. در سازمان اجرای مدیریت پایداری ریسک به این صورت است که اثرات زیست محیطی در فرآیند کسب و کار به طور کلی در موارد جداگانه تمرکز داده شده و سپس راههایی برای به حداقل رساندن اثرات آنها ارائه می شود. محیط کسب و کار مجموع همه عوامل داخلی و خارجی مؤثر بر یک کسب و کار است از سویی تلاشهای آگاهانه جهت ایجاد کارآفرینی پایدار، مستلزم بسترسازی در سازمان می باشد. خلاف گروه معدودی از سازمانها که بستر پایداری را جهت ارآفرینی ایجاد نموده اند. در این مقاله تلاش کرده ایم که به عوامل کارآفرینی و ایجاد یک محیط کارآفرین مناسب با جهت گیری و خط مشی های تأیید شده ی زیست محیطی و ارتباط تنگاتنگ مدیریت پایداری ریسک در کاهش اثرات مخرب زیست محیطی کسب و کار اشاره ای داشته باشیم که سازمانها چگونه می توانند در طول زمان قابلیتهای کارآفرینی خود را توسعه داده و در صورت تغییر شرایط، خود را با آن وفق دهند.

کلیدواژه ها:

مدیریت ریسک (RISK MANGMENT) ، مدیریت ریسک سرمایه گذاری (ENTERPRISE RISK MANGMENT) ، توسعه پایدار (SUSTANINABLE DEVLOPMENT) کسب و کار (BUSINESS) مدیریت پایداری ریسک (SRM) ، محیط زیست (ENVIROMENTAL)

نویسندگان

قاسم فرج چور خاناپشتانی

استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند تهران

سعید فرشاد مقدم

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع واحد پرند تهران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Risk Management in the Real Estate Development Industry، Institute، 2012 ...
  • Sustainability, Risk and Opportunity: December _ Holistic Approach، Two Page ...
  • http : /sustainability. standardbank com/our- appro dc h/e nvironmental _ ...
  • R. BRUCE HUTTON، DAVID B. COX، MACLYN L. CLOUSE، JOHN ...
  • methods Evolutionary policies for sustainable development: Ecological Economics 47 (2003) ...
  • http : //www .mbaofficial _ com/mba- c OUTS es/business- enviro ...
  • _ The Case For Integrating Sustainability And Risk Management Why ...
  • نمایش کامل مراجع