CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

بررسی تاثیر اموزش های دوره ای زیست محیطی بر میزان اگاهی ، تغییر نگرش و رفتار مربیان کارگاه های اموزشی مراکز اموزش فنی و حرفه ای (مطالعه موردی- منطقه لرستان)

عنوان مقاله: بررسی تاثیر اموزش های دوره ای زیست محیطی بر میزان اگاهی ، تغییر نگرش و رفتار مربیان کارگاه های اموزشی مراکز اموزش فنی و حرفه ای (مطالعه موردی- منطقه لرستان)
شناسه (COI) مقاله: EPSCONF01_283
منتشر شده در اولین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم تربیتی و روانشناسی، مطالعات اجتماعی و فرهنگی در سال 1393
مشخصات نویسندگان مقاله:

الهام اسراری - دانشیار گروه فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور
سعید حبیب نژاد - دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محیط زیست دانشگاه پیام نور واحد تهران جنوب

خلاصه مقاله:
موضوع محیط زیست از ارکان و دغدغه های اصلی جهانی و منطقه ای در فرایند گذار از مفهوم کلاسیک توسعه به مفهوم نوین آن یعنی توسعه پایدار است. عوامل متعددی به منظور تقویت و حفظ محیط زیست سالم و توسعه پایدار زیست محیطی در مجامع علمی و عمومی مطرح گردیده است که در این میان نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل می باشد با توجه به تاثیر انسان بر محیط اطراف خود به طور کلی یکی از حیاتی ترین اقدامات برای رفع بحران ها و مشکلات زیست محیطی ارتقا فرهنگ عمومی در این زمینه است که این موضوع خود نیازمند اموزش های مدون و هدفمند درباره محیط زیست می باشد. از همین رو اصلاح روند بحران محیط زیست به اعتقاد عموم صاحبنظران در گرو اصلاح اموزه های انسان و تغییر در نگرش، بینش و آگاهی انسان ها نسبت به سرنوشت خود و محیط پیرامون است. در این راستا موضوع تاثیر آموزش های دوره ای زیست محیطی بر میزان اگاهی ها تغییر نگرش و رفتار زیست محیطی مربیان کارگاه های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای منطقه لرستان به عنوان موضوع پژوهش حاضر در نظر گرفته شده و داده های جمع اوری شده از طریق آزمون های آماری در دو مرحله پیش آزمون و پس آزمون مورد سنجش واقع شده است. نتایج حاکی از ان است که در مجموع اموزش های دوره ای زیست محیطی بر ارتقا اگاهی ها تغییر نگرش و رفتار زیست محیطی مربیان موثر بوده است.

کلمات کلیدی:
آموزش های دوره ای زیست محیطی، آگاهی زیست محیطی، تغییر نگرش و رفتار، مراکز آموزش فنی و حرفه ای

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://civilica.com/doc/320663/