مقایسه دو روش مدولاسیون سینوسی SPWM و بردار فضایی SVPWM در اینورتر سه سطحی با ساختار مدولار شده و اتصال آبشاری MMCC

سال انتشار:

1393

نوع سند:

مقاله کنفرانسی

زبان:

فارسی

مشاهده:

5,841

فایل این مقاله در 5 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE08_104

تاریخ نمایه سازی: 13 آبان 1393

چکیده مقاله:

ولتاژ خروجی یک اینورتر منبع ولتاژ متشکل از تعدادی پالس می باشد که تعداد این پالسها و مدت تداوم آن ها را تکنیک های مدولاسیون اعمال شده به اینورتر چند سطحی معین می نماید. یک تکنیک مدولاسیون پهنای پالس مناسب برای بدست آوردن ولتاژ خروجی مورد نیاز در طرف خط اینورتر به کار گرفته می شود. روش های مختلفی برای تولید شکل موج ولتاژ خروجی مبنی بر PWM وجود دارد که پرکاربردترین آنها PWM سینوسی SPWM و پهنای پالس بردار فضایی SVPWM می باشد. در مقایسه با تکنیک SPWM تکنیک مدولاسیون بردار فضایی از ولتاژ باس DC بطور موثرتری استفاده می کند و اعوجاج هار مونیکی کمتری ایجاد می کند و ولتاژ خروجی بیشتری تولید می کند. در این مقاله ابتدا اینورتر سه سطحی با ساختار مدولار شده و اتصال آبشاری MMCC با دو روش مدولاسیون SPWM و SVPWM در محیط نرم افزاری MATLAB شبیه سازی می گردد و سپس عملکرد آن از لحاظ تولید ولتاژ خروجی و اعوجاج هارمونیکی کل THD مورد مقایسه قرار می گیرد.

کلیدواژه ها:

اینورتر چند سطحی مدولار شده با اتصال آبشاری ، اعوجاح هارمونیکی کل ، مدولاسیون پهنای پالس بردار فضایی ، مدولاسیون پهنای پالس سینوسی

نویسندگان

احساناکبری
احسان اکبری

کارشناسی ارشد دانشگاه علوم و فنون مازندران

عبدالرضاشیخ الاسلامی
عبدالرضا شیخ الاسلامی

دانشیار دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • _ Age of Multilevel Converters Arrives, " no. June, pp. ...
  • _ _ PWM _ inverter", IEEE Trans. power Electronic, vol ...
  • _ Yurtf, "SPWM Method _ IEEE Trans. power Electronic, vol ...
  • Y. Liu _ X.H. Yung, _ Implementation of Three-level inverter ...