ظرفیت سنجی فنی احداث یک نیروگاه هایبریدی تولید توان در سایت پتروشیمی زاگرس منطقه پارس جنوبی توسط نرم افزار HOMER (مطالعه موردی بادی و زیست توده)

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 674

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CLEANENERGY03_016

تاریخ نمایه سازی: 27 شهریور 1393

چکیده مقاله:

در این مقاله با توجه به نیاز روزافزون انرژی برق در کشورمان ایران و گرایش به استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر نظیر انرژیهای بادی و زیست توده و مستعد بودن استان بوشهر بعنوان یکی از حاصلخیزترین مناطقکشوری در احداث نیروگاههای مزکور، در نظر است که در این مقاله به بررسی و ظرفیت سنجی فنی نصب هر یک از نیروگاههای فوق بصورت مستقل از شبکه سراسری در سایت پتروشیمیزاگراس واقع در منطقه پارس جنوبی پرداخت شود. که در نهایت پس از نتایج شبیهسازی توسط نرم افزارHomer طی یک بازه سالیانه آنالیزدقیق عملکرد هر یک از نیروگاهای فوق در سایت مورد نظر ارزیابی میشود کهدر آخر با بررسی شرایط و وضعیت راندمانهای هر یک از نوع سوختهای دیزل ژنراتورها مشخص میشود که سوخت بیومس دارای راندمان فوق العاده بالاتری نسبت به سایر سوختهای موجوددر طبیعت میباشد. همچنین در این مقاله با توجه به موقعیت منطقه و با توجه به وزش باد در تمامی ماههای مختلف سال، عملکرد و آنالیز فنی چند توربین بادی استاندارد که جزء بانک اطلاعاتی نرم افزارHomerنیز میباشدمعرفی میگردد

نویسندگان

میلاد کریمی

آموزشکده فنی و حرفه ای سما، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس ، بندرعباس، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • ]5[حقپ‌س‌تک‌رفی، آرش‌ب‌ق‌لان شت‌ی‌ب‌ه‌روز، "0.1333 ک‌ان‌سنج‌ی احداث‌ه‌رگ‌اه نله‌س‌وز درش ه‌رتب‌ی‌ز." بی‌ت ...
  • PhD thesis, Brown, R. E., 1999. "Reliability Assessment and Design ...
  • Lamarre 1., , 1996 "The Vision of Distributed Generation. EPRI ...
  • Lilienthal P _ _ _ _ Publication, 2009. ...
  • Cristian Dragos- Dumitra Adrian, 2011.:Analysis of Hybrid Renewable Energy System ...
  • G.J. Dalton D.A. Lockington, 2008. "Feasibility Analysis of Stand-alone Renewable ...
  • نمایش کامل مراجع