CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

استقرار نظام جامع آماری از طریق ابزار هوش تجاری ماکروسافت ( Sharepoint ) (مطالعه موردی شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس )

عنوان مقاله: استقرار نظام جامع آماری از طریق ابزار هوش تجاری ماکروسافت ( Sharepoint ) (مطالعه موردی شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس )
شناسه (COI) مقاله: ICMM01_0196
منتشر شده در کنفرانس بین المللی مدیریت چالشها و راهکارها در سال 1392
مشخصات نویسندگان مقاله:

ابراهیم بایزیدی - شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ، دفتربرنامه ریزی، بودجه و ارزیابی عملکرد

خلاصه مقاله:
نقش روز افزون آمار و اطلاعات به عنوان پیش نیاز کلیه تصمیم گیریها، سیاست گذاریها و برنامه ریزیها بر کسی پوشیده نیست.این نقش با افزایش پیچیدگی در بهعد اجتماعی و اقتصادی در عصر اطلاعات به قدری بدیهی است که نظام آماری سازمانها و حجم و کیفیت بانکهای اطلاعاتی آنها نه تنها یکی از مهمترین شاخصهای پیشرفت به شمار می رود، بلکه متقابلاً نیز یاستگذاریها و برنامه- ریزیها، بدون در اختیار داشتن آمار کافی، صحیح و دقیق و به هنگام، ممکن نیست. با وجود این توسعه و ایجاد یک نظام کارآمد و مؤثر در تولید و عرضه آمار مهمترین چالش فراروی سازمانها در حوزه آمار است. یکی از نظام های موجود که در برنامه پنجم توسعه به آن اشاره شده است نظام جامع آماری می باشد. از طرف دیگر پردازش اطلاعات و ایجاد داشبورد در سازمان ها خود مشکلی است که پیش روی آنها قرار دارد. شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با توجه به تنوع فعالیت کاری و تولید داده های زیاد، جهت برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد نیازمند آمارهای منسجم و بموقع میباشد. در جهت محقق ساختن این هدف، چگونگی استقرار نظام جامع آماری از طریق ابزار هوش تجاری شرکت ماکروسافت بحث شده است که نتیجه آن استقرار این نظام در همین شرکت میباشد.

کلمات کلیدی:
هوش تجاری، نظام جامع آماری، برنامه ریزی، ارزیابی عملکرد

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://civilica.com/doc/260617/