بررسی عددی کاهش میزان سطح تراز نویز در ایستگاههای تقلیل فشارگاز درون شهری

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 534

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NCMII01_018

تاریخ نمایه سازی: 22 اردیبهشت 1393

چکیده مقاله:

توسعه صنعت و افزایش جمعیت باعث درخواست روز افزون انرژی خصوصاً گاز طبیعی شده است. بعضاً این افزایش غیر قابل پیش بینی در تقاضای انرژی باعث تحت الشعاع قرار دادن تاسیسات وابسته به آن گردیده. یکی از این تاسیسات، ایستگاه های تقلیل فشار درون شهری می باشد. افزایش مصرف و کشش بار بیش از ظرفیت از این ایستگاه ها که بطور متناوب در سطح شهرها و شاید در همسایگی منازل مسکونی مستقر شده اند ایجاد نویز و آلودگی صوتی نموده و باعث رنجش اهالی محدوده ایستگاه و طرح شکایت شده است.در این مقاله ضمن ارائه یک پیشنهاد مبنی بر افزایش قطر رگلاتور در راستای کاهش آلودگی صوتی سعی شده تا با طرح معادلات ریاضی و ایجاد یک رابطه منطقی (که پیشتر در جائی به این نحو مطرح نشده است) نتایج پیشنهاد اراده شده را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهد

نویسندگان

احسان حکیمی

شرکت گاز استان گلستان

پریناز سلیمانی

شرکت گاز استان گلستان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • آتصویبنامه اجرای ماده «13» آئین نامه جلوگیری از آلودگی صوتی ...
  • Crosby @Pressure Relief Valve Engineering Handbook. May 1997 ...
  • .G.A Capacities Catalog, Series 300. ...
  • نمایش کامل مراجع