راه اندازی الکتروموتورهای القایی با استفاده از درایوهای الکترونیکی و بررسی نتایج حاصله در هزینه های نگهداری و تعمیرات مبتنی بر CM

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 771

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ETEC02_283

تاریخ نمایه سازی: 28 آذر 1392

چکیده مقاله:

امروزه ماشین های الکتریکی جایگاه خاص و ویژه ای را در دنیای صنعتی باز کرده و تقریبا تمامی صنایع کاربردهای متنوعی را با آنها به خدمت گرفته اند. اما الکتروموتورها از توانهای بسیار کم تا توانهای بسیار زیاد در نقش مبدلهای حرکتی در جای جای خطوط تولید و مراکز صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرند. با توجه به روند افزایشی انرژی مسئله بهره برداری حداکثر از هر تجهیز با صرف حداقل توان ، بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله ضمن اشاره ای بر اصول کارکرد ماشین های الکتریکی (به خصوص موتورهای الکتریکی) ، نحوه راه اندازی و بهره برداری و همچنین راه اندازی با ادواتی مانند سافت استارتها و اینورترها (درایوهای الکترونیکی) بیان می گردد ، سپس به بررسی میزان مصرف انرژی و تغییرات راندمان پرداخته خواهد شد.

کلیدواژه ها:

موتور الکتریکی ، اینورتر (درایو) ، مصرف بهینه انرژی و راندمان

نویسندگان

علیرضا عبدالهی

کارشناس فنی الکتریک ، معاونت مهندسی و برنامه ریزی در نیروگاه اصفهان

محمدرضا عبدالهی

کارشناس فنی الکترونیک ، شرکت کیهان الکتریک سپاهان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • دکتر ابراهیمی، کتاب "درایو" ...
  • شرکت مهندسی میکروکنترل اصفهان WWW. imccoltd.com ...
  • اسنادومدارک کتابخانه نیروگاه اصفهان ...
  • نمایش کامل مراجع