اثر ضد اکسیدانی عصاره بومادران (Achillea wilhelmsii ) بر ماندگاری فیله ماهی نمک سود شده قزل الای رنگین کمان(Onchorhynchusmy kiss) طی دوره نگهداری

سال انتشار: 1401
نوع سند: مقاله ژورنالی
زبان: فارسی
مشاهده: 127

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

JR_QAJF-2-3_003

تاریخ نمایه سازی: 13 اسفند 1401

چکیده مقاله:

امروزه توجه محققین به سمت استفاده از نگهدارنده های طبیعی به جای ترکیبات شیمیایی ، جلب شده است.در این مطالعه، تاثیرات عصاره گیاه بومادران بر زمان نگهداری و کیفیت ماهی قزل آلا طی دوره نگهداری بررسی شد.تیمارهای مورد مطالعه از تیمار شاهد ( فاقد هرگونه پوشش یا عمل اوری با آب نمک) ،تیمار نمک سود ملایم بدون پوشش عصاره، تیمار پوشش عصاره بدون عمل آوری با نمک ،تیمار نمک سود و دارای پوشش عصاره بوده است. تغییرات pH در هر تیمار، طی دوره ۱۲ روزه نگهداری نشان داد که تا رو ششم نگهداری، تفاوت معناداری در تیمارهای آزمایشی دیده نشد لیکن با افزایش زمان در روزهای نهم و دوازدهم مقدار عددی افزایش یافت همچنین مقدار پراکسید(PV) در ماهی حاوی عصاره بومادران با گذشت زمان سیر نزولی پیدا کرد. میزان شاخص تیوباربیتیوریک اسید (TBA ) در طی زمان نگهداری به طور معنی داری در نمونه ی شاهد نسبت به نمونه تیمار نمک و عصاره افزایش یافت بطوریکه این مقدار در نمونه شاهد در پایان دوره نگهداری به بیشترین حد خود رسیده که تفاوت معناداری (p<۰.۰۵) را نسبت به نمونه ماهی حاوی عصاره و نمک نشان داد . همچنین مقدار TVN در نمونه مورد مطالعه با گذشت زمان بطور معناداری در تیمار شاهد (P<۰.۰۵) افزایش یافت از روز ۶ به بعد اختلاف معناداری بین نمونه شاهد و نمونه حاوی ترکیب عصاره بومادران و نمک مشاهده شد (P<۰.۰۵) عصاره گیاه بومادران در غلظت ۱% بر روی نمونه های ماهی در حفظ کیفیت مطلوب آنها و افزایش مدت زمان نگهداری تاثیر به سزایی داشت.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

فرزانه باقری

دانش آموخته کارشناسی ارشد، گروه علوم و صنایع غذایی، واحد سوادکوه، دانشگاه آزاد اسلامی، سوادکوه، ایران

مهدی بابازاده

استادیار، گروه کشاورزی و منابع طبیعی، واحد سوادکوه، دانشگاه آزاد اسلامی، سوادکوه، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Taghizadeh gh, Rezaee m. Application of gelatin coating incorporated with ...
  • Bagheri R, Aghaebrahimi M, Tvafi V. ۲۰۱۶. Plant extracts application ...
  • Jeddi S, Yeganeh S, Jafarpour SA, Nas-eri M. Effect of ...
  • AOAC INTERNATIONAL publishes globally-respected standards that provide scientists and laboratories ...
  • Iran Nation Standard.eatable oil and lipid. Proxid and Tiobarbiotic acid ...
  • Elavarasan k, Naveen Kumar v, Shama-sundar BA. Antioxidant and Functional ...
  • Amiri H, Meshkini S. Antifungal effe-cts of Achillea officinolis and ...
  • نمایش کامل مراجع