بررسی چالش های موجود در اینترنت اشیاء، داده های بزرگ و محاسبات ابری

سال انتشار: 1401
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 62

فایل این مقاله در 11 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

EISTC12_046

تاریخ نمایه سازی: 25 تیر 1401

چکیده مقاله:

اگرچه داده های بزرگ، اینترنت اشیاء و محاسبات ابری سه رویکرد متمایز هستند که به طور مستقل تکامل یافته اند، اما در طول زمان بیشتر و بیشتر به هم مرتبط می شوند. همگرایی اینترنت اشیاء، بزرگ داده ها و ابرها، فرصت ها و نتایج جدیدی را در توسعه برنامه های کاربردی جدید، در بسیاری از زمینه ها از جمله تجارت، مراقبت های بهداشتی، علوم و مهندسی فراهم می کند. در عین حال، چالش های مختلفی در حین پردازش و مدیریت حجم عظیمی از داده ها و همچنین در حین ذخیره سازی آن ها در محیط های ابری با آن مواجه است. در این مقاله، رویکردهای جدیدی را در رابطه با داده های بزرگ و محاسبات ابری ارائه می دهیم و همچنین مشکلات پیش آمده در این زمینه را مورد بحث قرار می دهیم.

نویسندگان

سارا حمید

دانشجو کارشناسی رشته ی مهندسی نرم افزار، دپارتمان مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده فنی و حرفه ای دختران اهواز،دانشکده فنی و حرفه ای استان خوزستان، ایران

زهرا بیک زاده شهرکی

دانشجو کارشناسی رشته ی مهندسی نرم افزار، دپارتمان مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده فنی و حرفه ای دختران اهواز،دانشکده فنی و حرفه ای استان خوزستان، ایران.

مریم ربیعی

مدرس رشته کامپیوتر، دپارتمان مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده فنی و حرفه ای دختران اهواز، دانشکده فنی و حرفه ای استان خوزستان، ایران.