نگاهی به دستاورد های جدید نانو در عمران

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,752

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

JOUYBARIAUCIVIL01_075

تاریخ نمایه سازی: 8 اردیبهشت 1391

چکیده مقاله:

فناور ینانو واژه ای است کلی که به تمام فناوری های پیشرفته در عرصه کار با مقیاس نانو اطلاق می شود. اولین جرقه فناوری نانو (البته در آن فضای زیادی در » زمان هنوز به این نام شناخته نشده بود) در سال 1959 زده شد. در این سال ریچارد فاینمن طی یک سخنرانی با عنوان ایده فناوری نانو را مطرح ساخت. وی این نظریه را ارائه داد که در آینده ای نزدیک م یتوانیم مولکول ها و اتم ها را به « سطوح پایین وجود دارد صورت مسقیم دستکاری کنیم. واژه فناوری نانو اولین بار توسط نوریوتاینگوچی استاد دانشگاه علوم توکیو در سال 1974 بر زبانها جاری شد. او این واژه را برای توصیف ساخت مواد (وسایل) دقیقی که تلورانس ابعادی آنها در حد نانومتر می باشد، به کار برد. در سال 1986 این واژه توسط کی اریک درکسلر در کتابی تحت عنوان موتور آفرینش: آغاز دوران فناور ینانو بازآفرینی و تعریف مجدد شد. کربن نانو تیوب CNT به عنوان اجزای ساخت سیستم های انتقال و استفاده از CNT باطول زیاد به شکل، در پل های معلق کاربرد دارد. موارد کاربردی و کلیدی CNT شامل الکترونیک، حسگر ها، مواد و مصالح ساختمانی است. در بحث مصالح ساختمانی میتوان از نانو رس ها ( زایکوسیل) در استحکام ساختمان ها و مقاوم سازی آنها استفاده نمود که به شرح آن در این مقاله میپردازیم. روش های گوناگونی برای ساخت نانو لوله های کربنی وجود دارد که روش تخلیه الکتریکی در محیط مایع Nacl یکی از روش های مطلوب در جت تولید انبوه نانو لوله ها و استفاده در موارد کامپوزیتی میباشد.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

محسن رضایی

عضو انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار

سینا کریمیان

عضو انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • حسین فرمان، علی اکبر باقری، زارچ " مطالعه ساختار کربن ...
  • فرید ناصح نیا، "نانو تیوپ های کربنی چند دیواره به ...
  • عارف صادقی نیک، علی بهاری، ‌عادل صادقی نیک، نیما منوچهریان، ...
  • سمیه دفتری بشلی، "نانو لوله های کربنی با تخلیه قوس ...
  • نمایش کامل مراجع