بررسی پایداری استاتیکی بتن خود تراکم و تخمین جدا شدگی آن

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,152

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

JOUYBARIAUCIVIL01_072

تاریخ نمایه سازی: 8 اردیبهشت 1391

چکیده مقاله:

با توسع هی تکنولوژی بتن میتوان بتنهای توانمندی ساخت که کارایی و مقاومت آنها فراتر از بتن های معمولی باشد. این بتن ها تحت وزن خود جریان یافته، بدون نیاز به ویبره کردن متراکم می شوند. برای طرح اختلاط این بتن ها بایستی کارایی، پرشوندگی، عبورپذیری از بین آرماتورها و همچنین پایداری بتن را مد نظر قرار داد. آزمایشات مختلفی چون : Slump flow, v-funnel , l-box, y-ring, u- box این موارد را به خوبی توصیف می کنند. اما بحث پایداری استاتیکی مواد تشکیل دهنده ی در بتن خود تراکم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توجه ویژهای به این امر نمود. در این مقاله علاوه بر نگاهی کلی به آزمایشات پایداری دینامیکی، روش انجام آزمایش پایداری استاتیکی ارائه شده است و نتایج به عمل آمده جهت تخمین جدایی سنگدانه های درشت، ارزیابی گردیده اند.

نویسندگان

صفر پاشایی

دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشکده عمران، دانشگاه شهید رجایی تهران

موسی مظلوم

استاد دانشکده عمران ،دانشگاه شهید رجایی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • اسدالله رنجبر، بررسی مدول گسیختگی بتن خود تراکم، 1389 . ...
  • EFNARC , "the European Guidelines for self-compacting concrete", Feb. 2002, ...
  • نمایش کامل مراجع