به کار گیری تکنولوژی نوین حمل و نقل ریلی، گامی به سوی توسعه پایدار

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,412

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

JOUYBARIAUCIVIL01_061

تاریخ نمایه سازی: 8 اردیبهشت 1391

چکیده مقاله:

امروزه با گسترش شهر های بزرگ ، افزایش شهر نشینی و بالا رفتن جمعیت در کشورهای در حال توسعه ، باید چشم به سوی افقی روشن باز کرده و راه کارهای جدیدی را برای حمل و نقل عمومی با استفاده از تکنولوژی نوین پیدا کنیم. متاسفانه با رشد صعودی ناوگان حمل و نقل و همچنین افزایش مصرف سوخت های فسیلی ، این گونه شهر های بزرگ در معرض تهدید آلودگی هوا قرار می گیرند. همچنین به علت مدیریت نا هماهنگ و کمبود ظرفیت خود رو های عمومی به نسبت شهروندان متقاضی و همچنین ترافیک های سنگین درون شهری، موجب به وجد آمدن نگرانی هایی در مورد حمل و نقل عمومی شده است. در این مقاله به بررسی سیستم های نوین حمل و نقل ریلی در کلان شهر ها پرداخته شده است و با توجه به ویژگی های مترو و مونوریل می توان با به کارگیری از این تکنولوژی های نوین شاهد گامی دیگر به سوی توسعه پایدار در بخش حمل و نقل کشور باشیم.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

کیوان کیمیایی فرد

عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار ، دپارتمان

علی فغانپور ساسی

عضو انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار ، دپارتمان معما

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :