آسیب پذیری لرزه ای سازه های فولادی

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,458

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

JOUYBARIAUCIVIL01_015

تاریخ نمایه سازی: 8 اردیبهشت 1391

چکیده مقاله:

باگذشت سالهای زیاد از کاربرد اتصالات جوشی در صنعت ساختمان در ایران هنوز نقایص زیادی در اجرای ساختمانهای فولادی جدید مشاهده می شود. در یک بررسی اولیه عواملی چون : عدم طرح دقیق اتصالات جوشی با توجه به عملکرد مورد نظر آنها ، عدم انطباق اجرای معمول ساختمان با آیین نامه ها و دستورالعملها ، کیفیت پایین جوش به علت عدم وجود آموزش کلاسیک کافی در این زمینه برای مهندسان و جوشکاران ، نبود نظارت اصولی و دقیق بر اجرای جوشکاری در ساختمانهای شهری در کشور به عنوان دلایل اصلی نقایص ذکر می شود. هدف از این مقاله مقایسه طراحی و اجرای معمول و سنتی سازه های فولادی در کشور با حالت قابل قبول آن و همچنین آسیب پذیری این ساختمانها می باشد. برای این منظور از آیین نامه های معمول طراحی سازه های فولادی ایران و آیین نامه های طراحی کشورهای صنعتی زلزله خیز استفاده شده تا مشخص شود که چه مواردی از اجرا یا آیین نامه ها و دستورالعملهای اجرایی همخوانی ندارد.

نویسندگان

محمد رضا زارع برزشی

باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

امیر صمد قدس

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • " فلسفه بهسازی خاک سازه در برابرزمین لرزه و پدید ...
  • - مجله مهندسی جوش(شماره 8-سال. 8دکتر ساسان عشقی -/ستادیار پژوهشگاه ...
  • نمایش کامل مراجع