یک مدل برنامه‌ریزی صفر و یک برای زمان‌بندی نیروی کار؛ مطالعه موردی شرکت توگا

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,673

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICIORS01_297

تاریخ نمایه سازی: 16 فروردین 1391

چکیده مقاله:

در شرکت‌هایی که در آنها هزینه بیکاری ماشین بسیار بالا می‌باشد، از نیروی انسانی به صورت سه شیفت استفاده می‌شود. در چنین شرایطی زمان‌بندی نیروی کار اهمیت پیدا می‌کند. در این زمان‌بندی‌ها محدودیت‌های گوناگونی به مدل تحمیل می‌شود که حل مساله را مشکل می‌سازد. در بسیاری از اوقات به دست آوردن یک زمان‌بندی شدنی نیز کافی به نظر می‌رسد. برنامه‌ریزی صفر و یک می‌تواند در حل اینگونه مسائل کارایی خوبی از خود نشان‌ دهد. در این مقاله یک مدل برنامه‌ریزی صفر و یک برای زمان‌بندی نیروی کار ارائه و حل شده است. همچنین در جهت به کار بردن تحقیق در عملیات در صنعت، یک مطالعه موردی در یک شرکت توربین‌سازی انجام شده است. جواب ارائه شده توسط این مدل می‌تواند برای شرکت های دارای وضعیت مشابه به کار گرفته شود

نویسندگان

محمدمهدی نصیری خونساری

دانشجوی دکترای مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :