اظهارنظر کارشناسی درباره: «طرح الحاق یک جز به عنوان جز «۱۰» به بند «الف» ماده (۳۱) قانون احکام » دائمی برنامه های توسعه کشور

نوع محتوی:

گزارش

زبان:

فارسی

شناسه ملی سند علمی:

R-1161064

تاریخ درج در سایت:

12 اسفند 1399

دسته بندی علمی:

توسعه اقتصادی

مشاهده:

51

تعداد صفحات:

3

سال انتشار:

1398

نسخه کامل این گزارش ارائه نشده است و در دسترس نمی باشد

  • من نویسنده این مقاله هستم
لینک ثابت به این گزارش:

دریافت فایلهای پیوست گزارش

جهت دریافت فایل های پیوست این گزارش بایستی عضو سیویلیکا شوید. چنانچه عضو سیویلیکا هستید لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید فایل ها را مشاهده و دریافت نمایید.

چکیده گزارش:

در طرح پیشنهادی شورایعالی استان ها با عنوان «الحاق یک جز به عنوان جز «۱۰» ماده به بند (۳۱) قانون احکام دائمی برنامههای توسعه کشور» آمده است: هرچند به موجب قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شورای اسلامی استان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان عضو و دارای حق رای بود، اما در اصلاحات بعدی قانون شوراها به ویژه با اصلاح بند «۷» ماده (۸۷) قانون مذکور (مصوب ۲۷ / ۸ / ۱۳۸۶) عضویت شورای اسلامی استان کماکان پابرجا ماند ولی حق رای از شورای اسلامی استان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان سلب شد. متعاقبا با تصویب قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و به موجب ماده (۳۱) قانون اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشخص شد که متاسفانه در هیچیک از بندها نامی از شورای اسلامی استان نیامده است ». بنابراین در قالب یک ماده واحده پیشنهاد شده که یک جز به عنوان جز «۱۰» به بند «الف» ماده (۳۱) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور الحاق شود و رئیس شورای اسلامی استان و نمایندگان شورای استان در شورایعالی استان ها به اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان اضافه گردند.