مقایسه رفتار فلوتاسیون خوراک اولیه و خوراک ترکیب شده با کنسانتره سلولهای انتهایی مدار پرعیار کنی اولیه کارخانه پرعیار کنی 1 مجتمع مس سرچشمه

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,221

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

MININDC01_009

تاریخ نمایه سازی: 4 مهر 1389

چکیده مقاله:

برای رسیدن به بیشینه کارایی در هرمرحله از پرعیارسازی فلوتاسیون باید تا زمانی ادامه یابد که عیار لحظه ای کنسانتره به عیار خوراک نزدیک شود بنابراین در صورتی که کنسانتره سلولهای انتهایی یک ردیف عیاری پایین تر از اندازه خوراکداشته باشد بهتر است با کنسانتره پرعیار سلولهای قبلی ترکیب نشده و به جریانی که عیاری مشابه دارد اضافه شود در نمونه گیری های انجام شده از سلولهای پرعیار کنی اولیه کارخانه پرعیارسازی 1 مجتمع مس سرچشمه مشخص شده است که عیار کنسانتره سلولهای انتهایی کمتر از حد خوراک بوده و براین اساس پیشنهاد شده است که کنسانتره این سلولها به ابتدای مدار بازگردانده شده و ب خوراک مخلوط گردد. دراین پژوهش رفتار فلوتاسیون خوراک سلولهای پرعیارکنی اولیه و مخلوط این خوراک با کنسانتره سلولهای انتهایی مدار پرعیارکنی اولیه با روش حد شناورسازی مقایسه شده است نتایج این ازمون ها نشان دهنده تاثیر منفی اختلاط دو جریان ذکر شده بر بازیابی و عیار می باشد.

نویسندگان

عمار نوری

گروه مهندسی معدن پژوهشکده صنایع معدنی و انجمن پژوهشگران جوان

محمد رنجبر

گروه مهندسی معدن پژوهشکده صنایع معدنی دانشگاه شهید باهنر کرمان

غلامرضا لنگری زاده

مجتمع مس سرچشمه شرکت ملی مس ایران

صدیقه زیدابادی

مجتمع مس سرچشمه شرکت ملی مس ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • غلامرضا لنگری‌زاده، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه یزد، .1382 ...
  • M. Xu, P. Wlls and G. Bacon, "Flow sheet Design ...
  • G.E. Agar, R. S. Crawley and T.J. Bruce, "Optimizing the ...
  • D.N. Sutherland, _ Study On The Optimization of the Arrangement ...
  • نمایش کامل مراجع